Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

27.07.2018

Finał 54. Etapowych Regat Turystycznych na Wyspie Grodzkiej

Finał 54. Etapowych Regat Turystycznych na Wyspie Grodzkiej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w sobotę wielki finał 54. Etapowych Regat Turystycznych. 56 jachtów zakończy swoje zmagania w North East Marinie na Wyspie Grodzkiej. Przed nami parada jednostek oraz koncert.

Uczestnicy 54. Etapowych Regat Turystycznych na swych jachtach pokonali trasę składającą się z 7 etapów odwiedzając porty: Roztoki Odrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego, Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Kamieńskiego. W czasie swoich zmagań odwiedzili: Trzebież, Świnoujście, Dziwnów, Kamień Pomorski, Wolin, Stepnicę. Do Szczecina zaczną spływać w sobotę, około godz. 10.

Na godz. 13.30 zaplanowano widowiskową paradę jednostek wzdłuż Wałów Chrobrego. Jachty wpłyną do North East Mariny. Ceremonia wręczenia nagród oraz zakończenie regat odbędzie się o godz. 15.

Jeszcze jutro będzie można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę „Gminy Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego” w Starej Rzeźni. O godz. 20 na scenie na Wyspie Grodzkiej wystąpi Grzegorz „Gooroo” Tyszkiewicz z Łukaszem Ziembą. Zapraszamy zainteresowanych dziennikarzy oraz fotoreporterów.

Źródło: szczecin.eu