Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

01.08.2018

Zróbmy wielką potańcówkę

Zróbmy wielką potańcówkę
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już 10-11. sierpnia podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych Pyromagic będzie można potańczyć, poskakać, pobawić się przy dźwiękach muzyki z całego świata.

A to dzięki muzykom, którzy zagrają w ramach Szczecin Music Live 2018. Kogo usłyszymy?

Na szczecińskiej scenie przy ul. Jana z Kolna odbędzie się pełen folku, elektroniki i tańca festiwal Szczecin Music Live 2018. Imprezę już w piątek 10. sierpnia o godzinie 20.50 rozpocznie swoim koncertem DJ KRZAKU aka Selecta Arbusto. Jest to artysta, który od 1996 roku uczestniczy w polskiej scenie reggae i etno. Jego głównym nurtem zainteresowań jest ogólnie pojęta muzyka karaibska.

Kolejnym zespołem, który wystąpi jeszcze przed pierwszym pokazem fajerwerków będzie Adam Strung Kompania. Adam Strung, lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki, to polski śpiewak i instrumentalista, poeta oraz kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Reprezentuje on nurt muzyki tradycyjnej.

Po pierwszym pokazie sztucznych ogni ponownie na scenie zagości DJ KRZAKU aka Selecta Arbusto i będzie umilać wieczór swoją muzyką karaibską aż do zakończenia pierwszego dnia festiwalu.

Kolejny dzień muzycznych atrakcji (11. sierpnia) rozpocznie się również o godzinie 20.50, tym razem występem DJ’a Urban Turbana. Jest to niemiecki muzyk, producent i dj, jeden z pionierów Electro Swing, Balkan Beat, and Global Bass. Ulf Lindemann, bo tak nazywa się artysta, stworzył sieć podobnie myślących muzyków i DJ’ów i w 2010 roku założył własną wytwórnię płytową. Następnie powołał do życia niezwykle barwną i taneczną formację Dunkelbunt, która będzie kolejnym gościem podczas sobotnich koncertów Szczecin Music Live. Tutaj bałkańskie beaty spotykają się z electro swing, hip-hopowe groovy mieszają się z sunshine reggae, a bluegrass zderza się z Bollywood. Usłyszymy tu teksty w przynajmniej 14. językach i zdecydowanie jest to muzyka, która zmusi do tańca.

W końcowej części imprezy, na scenie ponownie zagości DJ URBAN TURBAN, umilając resztę wieczoru.

Źródło: saa.pl