Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

03.08.2018

Lekkoatletyczny Memoriał im. Wiesława Maniaka

Lekkoatletyczny Memoriał im. Wiesława Maniaka
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Przed nami wydarzenie upamiętniające najwybitniejszą legendę szczecińskiego sprintu, „najszybszego białego człowieka na świecie” w swoich czasach, medalistę olimpijskiego (Tokio’64), Mistrza Europy – Wiesława Maniaka.

Memoriał odbędzie się 15 sierpnia, na stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka (ul. Litewska 20) i będzie obfitował w wiele ciekawych konkurencji. Duża ilość uczestników zawodów przyjedzie do Szczecina wprost z Mistrzostw Europy w Berlinie, które kończą się zaledwie 3 dni przed samym Memoriałem, co oznacza, że w kilku konkurencjach możliwe są swoiste rewanże za ME.

Konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100m + 200m), który wyłoni najlepszego sprintera i sprinterkę szczecińskich zawodów. Zwycięzcą zostanie ten, kto uzyska najwyższy wynik punktowy (według tabel IAAF) po zsumowaniu przeliczonych wyników ze 100 i 200 metrów.  

W pozostałych konkurencjach również należy spodziewać się wysokiego poziomu. Udział w Memoriale zapowiedziało wiele gwiazd polskiej lekkiej atletyki, m.in. Marcin Lewandowski, który atakować będzie rekord Polski na dystansie 1000 m oraz wielu innych zawodników należących bez wątpienia do światowej czołówki.  

Szczecińscy kibice najbardziej zapewne oczekiwać będą emocji w skoku o tyczce, gdzie ich ulubieniec Piotr Lisek, który 1 sierpnia w Wittenberdze poprawił rekord Polski na otwartym obiekcie – 5.94 m, jak zawsze da z siebie wszystko, aby przypodobać się szczecinianom i odnieść zwycięstwo w mocnej obsadzie konkursu z Mistrzami Świata Pawłem Wojciechowskim oraz Shawnem Barberem.

Początek rywalizacji rozpocznie się o godz. 18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Ośrodek Skoku o Tyczce Szczecin. Memoriał został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/314080326007287/

lub http://www.zegluga.szn.pl/pl/wydarzenia/2018/memorial-maniaka/memorial-maniaka

Źródło: szczecin.eu