Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

06.08.2018

Sukcesy szczecińskich załóg podczas TSR 2018

Sukcesy szczecińskich załóg podczas TSR 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Szczecińskie żaglowce znalazły się na podium w swoich klasach, a nasza reprezentacja wyróżniła się na tle innych załóg i została za to doceniona w paradzie.

Mamy co świętować. Za nami, bez wątpienia, jedne z najbardziej udanych regat The Tall Ships Races. Podczas tegorocznego finału w Harlingen Reprezentacja Szczecina zdobyła tytuł „The best crew in the parade”, Fryderyk Chopin zakończył wyścig na miejscu 2 w klasie A, a Dar Szczecina zajął klasie 3 pozycję w klasie C. To ogromny sukces Reprezentacji Szczecina.

Najszybszym żaglowcem podczas tegorocznych TSR okazał się rosyjski Mir. W tym roku The Tall Ships Races rozpoczęły się 14 lipca w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Stamtąd uczestnicy regat płynęli w kierunku Esbjerg w Danii, później do Stavanger w Norwegii, by zakończyć wyścigi w Harlingen w Holandii.

W tym roku ze Szczecina łącznie z opiekunami na TSR wyjechały 93 osoby. Szczecińska reprezentacja rozpoczęła regaty w duńskim Esbjerg.

W poniedziałek odbyła się uroczysta parada żaglowców kończąca finał The Tall Ships Races 2018. Załogi wrócą do Szczecina jutro rano autokarem. Dar Szczecina i Urtica kontynuują rejsy Szlakiem Miast Partnerskich (SKEM).

Już za trzy lata Szczecin, po raz czwarty, będzie gospodarzem The Tall Ships Races.

Źródło: szczecin.eu