Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

11.08.2018

Zapraszamy na drugi dzień Pyromagic 2018

Zapraszamy na drugi dzień Pyromagic 2018
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wczorajsze pokazy sztucznych ogni na dobre rozpoczęły tegoroczną edycję festiwalu Pyromagic. Zapraszamy na drugi dzień festiwalu.

Sobota to drugi dzień zmagań strażaków z całego świata w ramach zawodów Firefighter Combat Challenge. W programie starty sztafetowe i starty tandemów. Zawody zakończą się o godz. 18. Bezpośrednio po niej nastąpi ogłoszenie wyników i dekoracja zawodników. Podobnie jak w piątek, także dzisiaj strażacy przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych.

O godz. 10 rozpoczną się regaty samotników i załóg dwuosobowych Baltic Polonez Cup Race. Od trzech lat podczas festiwalu Pyromagic organizowane są krótkie starty na Odrze wzdłuż Wałów Chrobrego. Tegoroczne regaty Pyromagic (krótkie) rozpoczynają się
11 sierpnia, o godz. 12. Organizatorzy zaplanowali dwa wyścigi wzdłuż szczecińskich nabrzeży. Dalsza część regat odbędzie się w Świnoujściu (wyścigi średnie w Zatoce Pomorskiej) i zostanie zwieńczona kultowym wyścigiem „o Puchar Poloneza” (wyścigi długie). W tym roku w ramach Polonez Cup Race w Szczecinie, oprócz zmagań samotników zaplanowano także filmowe produkcje o tematyce żeglarskiej. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć dwie projekcje: "Pierwsza dama oceanów" o Krystynie Chojnowskiej Liskiewicz
i "OPTY-mista” o kpt. Leonidzie Telidze. Żeglarskie kino startuje o godz. 16, w Starej Rzeźni.

Po raz trzeci przy okazji Pyromagic odbędzie się Water Show. W godz. 12-15.15 będzie można podejrzeć treningi zawodników, a od 15.30 do 20.30 już oficjalne zawody i pokazy. O 20.30 zapraszamy na paradę finałową. W spektakularnych wodnych dyscyplinach zaprezentują się najlepsi zawodnicy w Polsce i na świecie. W ramach Water Show Szczecin przeprowadzone zostaną turniej we flyboardingu, blob jumpingu, splash divingu. Nie zabraknie też pokazów jet ski freestyle, jet surf.

Masę atrakcji znajdziemy także po drugiej stronie Odry – na Łasztowni. Podczas festiwalu będzie można przyjść do ogródka piwnego oraz strefy food trucków i skosztować m.in. lodów naturalnych, kawy, dań z kuchni japońskiej, burgerów, soków wyciskanych, kanapek z rybą, tostów, zapiekanek oraz fish&chips.

Dla dzieci pojawi się tam dmuchany plac zabaw, VRR studio wirtualnej rzeczywistości oraz Strefa Adventure Board – wypożyczalnia pojazdów elektrycznych dla dzieci i młodzieży.

W sobotę zachęcamy do wzięcia udziału w próbie bicia rekordu Polski w synchronicznym wyrzucie proszków holi podczas Splash of Colors.  Wyrzuty kolorowych proszków rozpoczną się od godz. 16 i będą odbywać się, co 30 minut do godz. 19.

Przez całą sobotę będzie można zajrzeć do namiotu Radia Złote Przeboje, namiotu Unity Line oraz na stoisko Toyota Kozłowski. W namiocie Unity Line zaprezentowany zostanie spektakl dla dzieci i dorosłych „Tomi i Damian show”. Oprócz tego będą konkursy, warsztaty cyrkowe i wiele innych ciekawych zajęć.

Wieczorem na scenie u stóp Wałów Chrobrego znowu zaprezentują nam się mistrzowie muzyki elektronicznej / folkowej / tanecznej i ich miksów. W programie sobotniej odsłony festiwalu Szczecin Music Live występy DJ Urban Turban oraz  [dunkelbunt] live.

Na koniec gwóźdź programu, czyli kolejne spektakularne pokazy pirotechniczne Pyromagic 2018. Swoje możliwości zaprezentuje nam ostania drużyna konkursowa – firma Pyrotex Fireworks z Anglii oraz gospodarz festiwalu, firma SUREX, która dla szczecinian i turystów przygotowała specjalny pokaz pozakonkursowy. Fajerwerki wystrzelą w niebo w godz. 22.20 22.35 (Anglia) i 23.15 – 23.30 (Surex, PL).

Przypominamy, że trwa głosowanie publiczności na najlepszy pokaz. Aby przystąpić do Plebiscytu uczestnik głosowania powinien wysłać wiadomość SMS pod numer 7168 o treści: pokaz.cyfra będąca numerem danej drużyny: pokaz.1 – PYROEVENTS-Romania; pokaz.2 – PLATINUM - Philipines; pokaz.3 – PYROTEX-England. Koszt wysłania jednej wiadomości SMS pod numer 7168 wynosi: 1,23 zł z VAT (1,00 zł + 23%VAT).  Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 11.08.2018 roku o godz. 23:15 przed pokazem pirotechnicznym organizatora i po ogłoszeniu przez Jury kolejności zajętych przez ekipy uczestniczące miejsc w „PYROMAGIC 2018”.

Od godziny 10.00 do 1.00 w nocy czynne będą place zabaw dla dzieci. W tym czasie odwiedzić można także stoiska jarmarku i tawerny piwne sponsora imprezy.

Po zakończeniu pierwszego dnia festiwalu szczecinianie będą mogli wrócić do swoich domów komunikacją miejską. Na potrzeby imprezy ZDiTM uruchomi dodatkowe kursy na liniach tramwajowych nr 2, 3, 7, 8, 12 i 16 oraz na liniach autobusowych 53, 56, 65, 68, 71, 73, 75, 79, 81, 102, 107, A, B, C i 887. Szczegółowe rozkłady na stronie internetowej ZDiTM.

Także oficjalny przewoźnik imprezy – Przewozy Regionalne – zadecydował o podstawieniu dodatkowych pociągów do Stargardu, Goleniowa i Gryfina. Ponadto 10 i 11 sierpnia w pociągach REGIO honorowane będą bilety okresowe ZDiTM (w granicach administracyjnych Szczecina).

Więcej na stronie www.fajerwerki.szczecin.eu