Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

17.08.2018

Kolejny ciekawy weekend na Łasztowni

Kolejny ciekawy weekend na Łasztowni
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W tym sezonie nie brakuje imprez nad Odrą. Przed nami dwa dni pełne atrakcji, będzie się działo na wodzie i na lądzie.

Zacznijmy od soboty. Z samego rana (godz. 10) z North East Mariny wystartuje Maraton Kajakowy „Zimorodek”. Uczestnicy pokonają 55 kilometrów trasy na terenie Międzyodrza (Odra Wschodnia, Odra Zachodnia, kanały łączące).  Pierwsi zawodnicy zaczną pojawiać się w North East Marinie około godz. 15, jednak cały wyścig zakończy się dopiero o godz. 18, gdy zostaną wręczone nagrody i puchary.

Maraton Kajakowy „Zimorodek” organizowany jest w ramach Canoa Cup to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak jak 50 kilometrów i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. Ich celem jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego.

Przez cały weekend będą trwały Dni Ulicy Zbożowej. To już czwarta odsłona tej imprezy. Czego można się spodziewać? Wielu atrakcji. Na dzieci czekać będą animacje, gry i zabawy ruchowe, konkursy sprawnościowe, warsztaty twórcze o tematyce związanej z ulicą Zbożową oraz gigantyczna ścianka wspinaczkowa. W sobotę od godz. 16 w Starej Rzeźni zaplanowano pokazy filmów.

Z kolei w niedzielę można przyjść m.in. na pardę Bloco Pomeranii (godz. 13-14.45) czy Splash of Colors (godz. 15-21). Impreza trwa w sobotę i niedzielę od godz. 11.nd będą trwały Dni Ulicy Zbożowej. To już czwarta odsłona tej imprezy. Czego można się spodziewać? Wielu atrakcji.

Na dzieci czekać będą animacje, gry i zabawy ruchowe, konkursy sprawnościowe, warsztaty twórcze o tematyce związanej z ulicą Zbożową oraz gigantyczna ścianka wspinaczkowa.

W sobotę od godz. 16 w Starej Rzeźni zaplanowano pokazy filmów. Z kolei w niedzielę można przyjść m.in. na paradę Bloco Pomeranii (godz. 13-14.45) czy Splash of Colors (godz. 15-21). Impreza trwa w sobotę i niedzielę od godz. 11.

Źródło: szczecin.eu