Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

20.08.2018

Antysmog w Doniczce - Wymiana roślin oczyszczających powietrze

Antysmog w Doniczce - Wymiana roślin oczyszczających powietrze
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Projekt "Antysmog w Doniczce - Wielka szczecińska wymiana roślin oczyszczających powietrze" to sąsiedzka, darmowa wymiana roślin doniczkowych o właściwościach oczyszczających powietrze.

Akcja odbędzie się już 24 sierpnia 2018 r. na rogu ulicy Jagiellońskiej i Śląskiej w Szczecinie, w godzinach 11.00 -19:00. Organizatorami są Liga Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie oraz florystka Anna Kubiak. Wydarzenie  jest charytatywne i ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców miasta na problem jakim jest zanieczyszczenie powietrza.  

Podczas wydarzenia będzie można bezpłatnie skorzystać z rad ekspertów ogrodniczych, a także pod ich okiem zasadzić otrzymaną wcześniej darmową sadzonkę skrzydłokwiatu - rośliny o silnych właściwościach antysmogowych. Mieszkańcy będą miel również możliwość przyniesienia własnych roślin doniczkowych, a także ich wymiany między sobą. Dodatkowo Szczecinianie nauczą się o hodowli, pielęgnacji oraz rozsadzaniu i przesadzaniu roślin doniczkowych. Ponadto każdy z uczestników otrzyma ulotki informujące o właściwościach roślin oczyszczających powietrze i ograniczających emisję smogu w naszych mieszkaniach.

Po więcej informacji zapraszamy bezpośrednio do kontaktu z Maciejem Borowy pod numerem telefonu 501736363 lub drogą mejlową przez info@promoshop.pl. Zachęcamy również do wzięcia udziału w oficjalnym wydarzeniu na facebooku oraz odwiedzenia strony Zielonej Mody, gdzie będą mogli dowiedzieć się Państwo znacznie więcej.

https://web.facebook.com/events/1778896675529945/?_rdc=1&_rdr

http://www.zielonamoda.pl/antysmog-w-doniczce-wymiana-roslin-oczyszczajacych-powietrze/
https://www.youtube.com/watch?v=A4v2WK648jo
https://www.youtube.com/watch?v=8gWfxW60MmE
https://www.youtube.com/watch?v=AxTKzI0jhrM        

Akcja dofinansowywana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik.