Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

05.09.2018

I Regaty o Puchar Kapitana Borchardta

I Regaty o Puchar Kapitana Borchardta
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już w tę sobotę, 8 września na Odrę wypłyną młodzi żeglarze, którzy będą rywalizować między sobą w klasie optimist. Przed nami I Regaty o Puchar Kapitana Borchardta. Wyścigi odbędą się centrum Szczecina.

Zapowiada się bardzo ciekawa sobota. Między Mostem Długim, a Trasą Zamkową będziemy mogli podziwiać zmagania młodych żeglarzy, którzy powalczą o Puchar Kapitana Borchardta. Żaglowiec w ten weekend będzie świętował swoje stulecie, z tej okazji zorganizowane zostaną I Regaty o Puchar Kapitana Borchardta. Ścigające się jednostki będzie można oglądać ze szczecińskich bulwarów.Regaty rozegrane zostaną w klasie Optimist A, B, C. Start jest bezpłatny! Organizatorem regat jest Centrum Żeglarskie oraz Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta.Regaty są organizowane w formie zabawy i nie wliczają się do ogólnie prowadzonego rankingu zawodników.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową (biuro@centrumzeglarskie.pl) – do dnia 07.09.2018 r. do godz. 12.00 oraz w biurze regat (namiot) na Wyspie Grodzkiej w dniu 08.09.2018 r. w godzinach: 8.00-10.00. 

Program regat 08.09.2018 · 

godz. 10.00 – uroczyste otwarcie regat

godz. 10.15 – odprawa z sędziami (podanie komunikatu o godzinie rozpoczęcia I wyścigu dla grupy A, B, C)

godz. 11.00 – sygnał do I wyścigu

godz. 15.00 – zakończenie regat na jednostce Kapitan Borchardt 

Na wszystkich młodych uczestników czekać będą okolicznościowe upominki. Zwycięzcy zaś otrzymają puchary i dyplomy.

Źródło: szczecin.eu