Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

17.09.2018

Potańcówki na Różance: To był strzał w dziesiątkę!

Potańcówki na Różance: To był strzał w dziesiątkę!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Piękne koncerty, szalone potańcówki, radosne warsztaty dla dzieci. Wprawdzie zakończyliśmy 11.edycję Różanego Ogrodu Sztuki, ale… nie do końca. Przed nami jeszcze potańcówka 29. września.

Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym. To koncerty, plenery oraz wystawy, to również propozycje artystyczne dla dzieci, spektakle interaktywne i warsztaty twórcze. To również plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Różanego Ogrodu Sztuki. Dziękujemy dziennikarzom i fotoreporterom za relacje z różankowych wydarzeń.

Różany Ogród Sztuki w liczbach:

- 29 koncertów południowych, czyli ponad 30 h muzyki na żywo i setki zagranych oraz zaśpiewanych utworów przez ponad 500 muzyków i artystów z kraju i za granicy,

- 30 h nieustannego tańca na potańcówkach,

- 1 300 nowych pozycji w „różanej czytelni”,

Podczas tegorocznego lata w ramach Różanki Dzieciom  pojawiło się

- 147 postaci z bajek… od malutkich krasnoludków, Marysie, Koziołka Matołka po wielkiego króla Lichtensteinu.

Przez 14 sobót przy wydarzeniach dla dzieci pracowało

- 133 animatorów,

-  26 z nich przyjechało z różnych regionów Polski by przybliżać polską sztukę ludową, folklor, tradycje i historie.  Od Krupii po Koniaków – folklor i tradycje, kwiaty i koronki, stroje i tańce.

-  33 pomocnych wolontariuszy z całej Polski bezpłatnie niosących swoje wsparcie w naszych działaniach.

Przez 14 sobót odbyło się 114 godzin warsztatów, ponad 20 godzin spektakli, czytanek i koncertów interaktywnych.  Tylko może 2 z tych godzin były w tym roku deszczowe.
Ponad 1700 dzieci uczestniczyło w zajęciach. 
A towarzyszyła temu niezliczona liczba uśmiechów, perlistych śmiechów, tysiące małych ważnych pytań i nabytej wiedzy i umiejętności. Nie zliczyliśmy również rodziców, dziadków i opiekunów jacy towarzyszyli naszym głównym bohaterom Różanki dzieciom 2018 - czyli dzieciom. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszych spotkaniach.

Źródło: szczecin.eu