Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

19.09.2018

Słowianin To Wy

Słowianin To Wy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W 2019 roku Dom Kultury Słowianin obchodzić będzie okrągły jubileusz 50. lat istnienia. Chcemy dobrze przygotować się do świętowania tak długiej obecności na kulturalnej mapie Szczecina i chcemy świętować Ją z Wami.

Pół wieku Słowianina to pół wieku Waszych historii, przeżyć, energii - Słowianin to Wy. Spotykamy się z Wami regularnie podczas rozmaitych zajęć, uroczystości, plenerów, wystaw i występów. Niezaprzeczalnie najliczniej odwiedzacie nas na koncertach.

Wierzymy, że macie mnóstwo wspomnień związanych ze Słowianinem: radosnych i smutnych, lepszych i gorszych. Chcielibyśmy spotkać się z Wami, porozmawiać i powspominać. Będą z nami „latające kamery”, które stworzą dokument filmowy.

Zapraszamy Was 30 września przed Słowianin, na zamkniętą z tej okazji ulicę Korzeniowskiego, gdzie w godzinach 15:00-20:00 wydarzy się dużo dobrych rzeczy.

Wypijemy razem kawę, potańczymy w dancingowych klimatach, obejrzymy występy: formacji tanecznej ARABESKA pod kierownictwem Anny Mospinek oraz zespołu Celtic Dream ze Szkoły Tańca Irlandzkiego Irish Rhythms Szczecin, będziemy mogli wziąć udział w zajęciach jogi i tai chi, nie zabraknie też „strefy dla dzieci”, a nade wszystko koncertów. Zagrają dla nas zaprzyjaźnione zespoły: „Ręczno Nożna Kapela Przydrożna”, „Kapitan Stereo”, „After Blues”, "Stary Szmugler". Będzie co zjeść i co wypić.

Zanim wpadniecie na Korzeniowskiego, możecie już teraz przysyłać do nas swoje wspomnienia na adres: DK Słowianin”, ul. Korzeniowskiego7, 70-211 Szczecin, oraz email: program@slowianin.org

Wszystkie wspomnienia postaramy się opublikować w suplemencie do rocznicowej książki, której wydanie planujemy w przyszłym roku. Jednak już teraz będziemy udostępniać je na naszej stronie facebookowej, internetowej i być może w którejś ze szczecińskich gazet. Na autorów wspomnień czekają nagrody.

Źródło: szczecin.eu