Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

21.09.2018

Światowe produkty muzyczne made in Szczecin

Światowe produkty muzyczne made in Szczecin
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Keyon Harold, Deborah Brown, Paulina Przybysz, Darius Brubeck, Pharoahe Monch, Sylwester Ostrowski, Dorota Miśkiewicz, Jona Ardynm, Erick Allen. Ich wszystkich usłyszymy na trzech, nowych płytach, które wkrótce pojawią się na światowym rynku muzycznym.

„When You Are Here”, „In Our Own Way” i „Woman”. Trzy płyty i wszystkie związane są z muzykami z naszego miasta, a które czekają światowe premiery.

- Projekt Szczecin Jazz wydaje owoce – powiedział Krzysztof Soska zastępca prezydenta podczas konferencji. – Mamy trzy płyty promujące szczecińskich artystów, promujące Szczecin.

Pierwsza z nich, „When You Are Here”

Culture Revolution „When You Are Here”, to album stworzony przez dwóch przyjaciół, Keyona Harrolda i Sylwestra Ostrowskiego.

- To międzynarodowy projekt - powiedział Ostrowski. - Idea polega na tym, abyśmy wymienili się doświadczeniami.

Do projektu zaproszono gwiazdy z amerykańskiej i polskiej sceny muzycznej: Paulinę Przybysz, Pharoahe Moncha, Abela, Agatę Czyż i Jarmaine Holmesa. 
Album będzie miał premierę 21. września 2018 roku, a projektowi towarzyszyć będzie trasa koncertowa. Artyści odwiedzą Warszawę, Katowice, Wrocław, Szczecin (6. października, Klub Słody) i Słubice/Frankfurt n.Odrą, a później rozpocznie się trasa amerykańska

Druga to „In Our Own Way”

„In Our Own Way” kolejna płyta Sylwestra Ostrowskiego w trochę innej tematyce. Nagrana wraz z The Jazz Brigade. Usłyszymy na niej gości specjalnych, gwiazdy muzyki jazzowej: Dariusa Brubecka, Deborah Brown, oraz Dorotę Miśkiewicz.

- Znamy się z Sylwestrem 20 lat i cieszę się, ze udało się nagrać razem płytę – mówił Eric Allen amerykański perkusista. - Jak bardzo muzyka i jazz może być związana z codziennym życiem. Pianista jest z Japonii, kontrabasista z Afryki, perkusista z USA, a saksofonista z Polski. To jest piękne

Album muzyczny jest hołdem z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Upamiętnia też wydarzenie jakie miało miejsce 60 lat temu, a mianowicie koncert Brubecków w Polsce.

Znajdują się na nim utwory ważne dla polskiej kultury muzycznej, a całość jest osadzona w brzmieniu amerykańskiej stylistyce jazzu. Krążek zostanie opublikowany również w USA, gdzie licencje wydawniczą posiada American Jazz Museum/Jazz Sisters Cities Org., oraz w Japonii nakładem wydawnictwa P-Vine.

Patronat nad płytą objęła Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce. Na specjalne zaproszenie ambasador USA Ms Georgette Mosbacher, Sylwester Ostrowski oraz Darius Brubeck wystąpią w jej rezydencji 7. listopada 2018 roku. Premierę w Polsce album będzie miał w listopadzie 2018 roku. Skrót albumu Sylwestra Ostrowkiego & The Jazz Brigade "In Our Own Way" (wybrane utwory) zostanie załączony do magazynu "Jazz Forum".

Trzecia: „Woman”

- Promujemy i stwarzamy możliwości szczecińskim artystom w ich rozwoju kariery – mówił Ostrowski.

Gwiazdą trzeciej płyty pt. „Woman”, jest Jona Ardyn.

- To jest debiutancki projekt – powiedziała Jona. – Jak ją scharakteryzować? Polskie korzenie w amerykański brzmieniu. Jest to płyta o kobiecie, o mnie, o moich przeżyciach, o emocjach. Jest to płyta szczególnie dla kobiet.

Producentką płyty jest Laura Lorrain Culbertson. 15. lat po nagraniu razem piosenki „Goodnight” spotkały się ponownie w studiu nagraniowym w Nashville. 
Płyta będzie zawierać 12 różnych historii. Opowiadają one o tym, że piękno, dobro, wrażliwość i siła w kobiecie nie jedno mają imię. Krążek będzie miał swoją premierę w styczniu 2019 roku.

Partnerem wydania oraz trasy koncertowej jest SAA i Szczecin Jazz.

Wydarzenie specjalne: Keyon Harrold, Marek Niedźwiecki, Paulina Przybysz, Pharoahe Monch i Sylwester 2 października w programie Onet Rano Jarosława Kuźniara promować będą Szczecin Jazz oraz najnowszą płyty Culture Revolution "When You Are Here". Poza wywiadami artyści również wykonają krótki koncert na żywo w Onet Rano.

Źródło: szczecin.eu