Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.10.2018

Akcja! Filmowy plac zabaw II!

Akcja! Filmowy plac zabaw II!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zapraszamy na otwarcie Filmowego Placu Zabaw II, interaktywnej przestrzeni twórczej przygotowanej dla dzieci i młodzieży.

Filmowy Plac Zabaw to interaktywna przestrzeń filmowa dla dzieci i młodzieży, zachęcająca do poznawania tej dziedziny sztuki od strony powstawania i tworzenia. Zabawa będzie polegała na wymyślaniu i nagrywaniu własnych filmików na specjalnie przygotowanym planie filmowym, przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

AKCJA! FILMOWY PLAC ZABAW II    

07.10-21.12.2018, TWORZĘ SIĘ w 13 muz
07.10.2018 godz. 13:00  otwarcie Filmowego Placu Zabaw

Obok  planu zdjęciowego, zaaranżowana zostanie mini pracownia animacji oraz laboratorium dźwięków. Odwiedzający wcielą się w rolę  lektora, reżysera, aktora, scenarzysty czy animatora, a także poznają język filmu, rozszyfrowując takie pojęcia jak: klatka, kadr, ujęcie, scena,  plan czy storyboard. Nie zabraknie również zabawek optycznych oraz ciekawostek ze świata obrazów.

Dzięki interaktywnej przestrzeni, poprzez zabawę, będzie można przenieść się do początków kinematografii, wypróbować wybrane tricki i efekty specjalne oraz nagrać  filmową pamiątkę. Dodatkowo w ramach wydarzenia odbędą się  warsztaty, pokazy filmowe oraz spotkania edukacyjne dla grup zorganizowanych.

Filmowy Plac Zabaw II to kontynuacja idei rozpoczętej w 2016 roku w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Filmowy Plac Zabaw II towarzyszy festiwalowi Szczecin European Film Festival. Wiek: 6+

Kurator projektu: Paulina Ratajczak
Konsultacje: Izabela Plucińska

Współpraca: Krzysztof Kuźnicki, Karolina Gołębiowska, Marek Mierzejewski, Paweł Kula, Katarzyna Mierzejewska, Zofia Kiciński

Prowadzący warsztaty/spotkania edukacyjne: Krzysztof Kuźnicki, Teresa Otulak, Karolina Gołębiowska, Paulina Ratajczak, Krzysztof Lubka

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 muz.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” i współfinansowane jest przez Miasto Szczecin.

UWAGA!
Wstęp wolny dla osób indywidualnych w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 11.2018)

Spotkania dla grup zorganizowanych (min. 8 osób), na zapisy, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00. Informacje: tworzesie@gmail.com.

Program warsztatów i spotkań filmowych:

Spotkania dla grup zorganizowanych w przestrzeni Filmowego Placu Zabaw

08.10-21.12.2018, pon.-pt. godz. 10:00-16:00

To połączenie krótkiego wykładu, ilustrowanego fragmentami wybranych filmów, mających wpływ na rozwój polskiej i światowej kinematografii z prezentacją pierwszych zabawek optycznych powodujących iluzję ruchu. To również, a może przede wszystkim,  zabawa w tworzenie własnych  filmów w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Zabawa pozwalająca poznać tą dziedzinę sztuki od strony powstawania i tworzenia. Każde spotkanie dla grup zakończone będzie przygotowaniem krótkiego filmiku (do wyboru film aktorski lub animowany). Spotkania dopasowane są do odbiorców w różnym wieku (6-18 lat).

Prowadzenie: Paulina Ratajczak, Krzysztof Lubka
Wstęp od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00;

Wstęp wyłącznie na zapisy: tworzesie@gmail.com;  Szczegóły www.tworzesie.pl

SEFF MINI Warsztaty animacji poklatkowej /TWORZĘ SIĘ

26.10. godz. 17.00 – 19.00 (10-13 lat)
27.10. godz. 11.00 – 13.00 (7-10 lat)
27.10. godz. 14.00 – 16.00 (10-13 lat)

To praca z kamerą, oświetleniem, dźwiękiem i opowieścią w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni galerii TWORZĘ SIĘ. To przede wszystkim realizowanie filmu przy użyciu profesjonalnego sprzętu pod okiem prowadzących: filmowca Krzysztofa Kuźnickiego oraz animatorki Pauliny Ratajczak. To także nieco inne spotkanie z filmem, ciekawe doświadczenie oraz możliwość zrealizowania własnych, niepowtarzalnych pomysłów.

Inspiracją do zajęć będą najciekawsze i nagrodzone animacje z tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDODKOPU z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Warsztaty SEFF MINI odbywają się w ramach Szczecin European Film Festival oraz projektu „SEFF MINI’18” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzenie: Krzysztof Kuźnicki (Stowarzyszenie KAMERA), Paulina Ratajczak (Fundacja Las Sztuki)
Zapisy: biuro@officyna.art.pl; Wstęp: 8 zł

Dwudniowe warsztaty filmowe /TWORZĘ SIĘ

16.11 godz. 17:00-19:00
17.11 godz. 12:00-15:00

Spotkanie z młodymi artystkami dla młodzieży. Prowadzące to absolwentki Akademii Sztuki w Szczecinie, tworzące m.in. video oraz filmy animowane. Swoim filmowym doświadczeniem podzielą się z młodzieżą, która już działa w obszarze filmu lub dopiero chciałaby rozpocząć swoją filmowa przygodę.

Prowadzenie: Teresa Otulak, Karolina Gołębiowska
Wiek uczestników: 11-14 lat
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:tworzesie@gmail.com

Mikołajkowy pokaz filmowy THE BEST OF O!PLA 2018 - „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS”

08.12.2018 godz. 12:00-12:45 (wiek 3-5 lat), TWORZĘ SIĘ
08.12.2018 godz. 13:30-14:30 (wiek 6-9 lat), TWORZĘ SIĘ

THE BEST OF O!PLA 2018 to dwa wyjątkowe programy prezentujące najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci w różnym wieku. Wszystkie tytuły brały udział w 6. Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Wśród nich znalazły się filmy wyróżnione przez „największe Jury na świecie” – młodą ogólnopolską publiczność (ponad 16.000 młodych Jurorów!) z 66 miejscowości. Filmy podzielone są na dwa programy, zróżnicowane względem wieku widzów.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:tworzesie@gmail.com

Źródło: szczecin.eu