Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.10.2018

Możesz wylicytować kamień z Mont Everest, koszulkę Lewandowskiego i przejażdżkę z prezydentem

Możesz wylicytować kamień z Mont Everest, koszulkę Lewandowskiego i przejażdżkę z prezydentem
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Kamień z samego szczytu Mont Everest, pyszne wina z winnicy Turnaua, koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego lub Kuby Błaszczykowskiego, piłka z podpisem Marcina Gortata, karty z autografami naszych Mistrzów Świata w siatkówce...

Medal Mistrzyń Polski w tej samej dyscyplinie, przejażdżka wyjątkowym samochodem z prezydentem Piotrem Krzystkiem - to tylko część rzeczy, które można już wylicytować na aukcjach zorganizowanych w ramach akcji charytatywnej A kysz raku, Kaśka walczy.

Szczecin się zmienia, to widać na każdym kroku. Często nie widać ludzi, którzy bezpośrednio odpowiadają za przebudowy i remonty, które przeprowadza się w naszym mieście. Dzisiaj przedstawiamy Katarzynę Bukowiecką - Kierownika Utrzymania Pasa Drogowego w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego.

- Nawet nie wiecie ilu dróg i wiaduktów nie byłoby w Szczecinie gdyby nie ona ;) Most Cłowy, Trasa Zamkowa, Jagiellońska, Bogusława i kilkadziesiąt innych inwestycji to jej sprawka! - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Teraz Kasia walczy z większym niż terminy i dokumentacja wrogiem. Zaatakował ją podstępny, złośliwy nowotwór.

Kasia od przeszło 5 lat nadzoruje prawie wszystkie remonty dróg i mostów w Szczecinie, czuwa nad oświetleniem ulicznym oraz sygnalizacją świetlną.

- To dzięki jej uporowi, determinacji, stanowczości i fachowości udało się w rekordowym tempie wyremontować m.in. Most Cłowy, rozpocząć remont Trasy Zamkowej, wybudować kładki na Hożej oraz Budziszyńskiej - mówi Hanna Pieczyńska. - Remont Sczanieckiej, przebudowa alei Niepodległości, Jagiellońskiej, Bogusława, Kwiatowej, Wiosennej, Wernyhory i Mickiewicza oraz niezliczona ilość remontów jezdni, ulic i chodników to również w dużej mierze jej zasługa. Wymieniać można jeszcze długo osiągnięcia Kasi w poprawie jakości dróg i mostów w naszym mieście.

Chcielibyśmy też opisać zapał w planowaniu prac na kolejne lata...

Niestety Kasia zachorowała na nowotwór. Zaatakowana znienacka musi podjąć walkę ze straszną, podstępną chorobą. Na szczęście jest terapia, która może jej pomóc. Jest to nowoczesna metoda leczenia komórkami dendrytycznymi w Niemczech. Terapia jest bardzo skuteczna, ale też bardzo kosztowna.

- Wszyscy, którzy znają Kasię wiedzą, że jest wyjątkową osobą - mówi Hanna Pieczyńska. - Bardzo zaangażowana we wszystko co robi, umie znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Zdobywa sympatię w każdym gronie swoim oddaniem oraz skutecznością i chęcią rozwiązania problemów do końca. Uśmiechnięta na co dzień, z pełną fachowością zmieniała nasz Szczecin na lepsze. Trudno znaleźć drugą osobę, która cieszyłaby się tak dużym szacunkiem przy jednocześnie tak ogromnej sympatii. Zawsze oddana za sprawę i ludzi, w których wierzy. I co najważniejsze zawsze walczy do końca!

Rodzina i przyjaciele zorganizowali akcję charytatywną A kysz raku, czyli Kaśka walczy. Wszelkie informacje dostępne są na profilu www.facebook.com/akyszrakuKatarzynaBukowiecka

Zwracamy się do Państwa z wyjątkową prośbą o wsparcie Kasi w tej trudnej walce z chorobą. Pieniądze na leczenie Kasi zbiera fundacja Anioły Sportu na koncie o numerze 04 1050 1559 1000 0090 8042 0343 (bank ING) w tytule przelewu: "Katarzyna Bukowiecka".

UWAGA, KONCERT!

Dodatkowo chcąc wyrazić solidarność z Kasią i oraz pokazać jak wiele dla nas znaczy postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na jej leczenie.

Koncert odbędzie się 08.10.2018. w Starej Rzeźni, zagra na nim zespół Chango oraz Anna Hamela. Oprócz uczty muzycznej odbędzie się także licytacja niezwykłych przedmiotów - kamienia z Mont Everest, złotego medalu Mistrzostw Polski w Siatkówce kobiet, wina z autografem Turnaua, koszulki Pogoni Szczecin z autografami, koszulki Roberta Lewandowskiego z autografem, niespodzianki od prezydenta Piotra Krzystka i wiele innych.

Oprócz tego będzie można zakupić pyszne ciasto, przetwory, winka i nalewki przygotowane przez pracowników ZDiTM. Cegiełki, które są jednocześnie biletami wstępu dostępne są w siedzibie ZDiTM. Będzie można je także nabyć przed samym koncertem.

Źródło: szczecin.eu