Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

19.10.2018

Finał Polbit Arena Tournament w Technoparku Pomerania

Finał Polbit Arena Tournament w Technoparku Pomerania
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Polbit Arena Tournament 2018 to międzynarodowy turniej w grze komputerowej Counter-Strike: Global Offensive. Finał rozgrywek odbędzie się w najbliższy weekend (20-21 października) w Technoparku Pomerania.

W zmaganiach udział weźmie 8 zespołów z Polski, Szwecji, Czech oraz Niemiec. Zawodnicy powalczą o mistrzostwo i nagrody finansowe o łącznej wartości 5 tysięcy euro.

W finale swoje umiejętności zaprezentują topowe drużyny Counter-Strike: Global Offensive. Widzowie będą mogli zobaczyć w akcji graczy Izako Boars, PACT, Euronics Gaming i Granit Gaming oraz najlepsze zespoły, które udział w finale wywalczyły w lokalnych i ogólnych eliminacjach: GRIFFINS, Paprykarze, Codewise Unicorns oraz Klauny.

Rozgrywki będą transmitowane na wielkim telebimie, a komentować je będą Kamil “Recker” Penier oraz Karol “Kasar” Suchecki. W przerwach między meczami kibice będą mogli zobaczyć analizę spotkań z wykorzystaniem narzędzia CoachAPP, wziąć udział w konkursach oraz posłuchać interesujących rozmów o sporcie elektronicznym przeprowadzanych zarówno z graczami, jak i z zaproszonymi osobistościami. W wydarzeniu udział wezmą także sportowcy wspierani przez firmę Polbit, m.in. gwiazda KSW Karol Bedorf.

Na miłośników gier komputerowych czeka też wiele atrakcji towarzyszących turniejowi. Uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. wskoczyć do świata wirtualnej rzeczywistości dzięki szczecińskiej firmie Projekt Reality oraz pograć na konsoli w strefie dla graczy.

Rozgrywki są częścią Polbit Esport League – największej amatorskiej ligi gier komputerowych w północnej części Polski. W jej ramach organizowane są cykliczne imprezy eSportowe, które propagują ideę sportu elektronicznego zarówno wśród miłośników gier komputerowych, jak i osób niezaznajomionych z branżą. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzeń jest szczecińska firma Polbit specjalizująca się w handlu używanym i nowym sprzętem komputerowym.

Finał Polbit Arena Tournament odbędzie się 20-21 października w budynku F2 Technoparku Pomerania w godzinach 9.00-19.00. Bilety na wydarzenie będzie można kupić na miejscu w cenie 29.99 zł.

Fot. Polbit Esport League

Źródło: szczecin.eu