Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

22.10.2018

12. Festiwal Komedii SZPAK

12. Festiwal Komedii SZPAK
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

To będzie święto komedii pełne śmiechu i dobrej zabawy. 12. Festiwal Komedii SZPAK zbliża się wielkimi krokami.

Znamy już jego pełny program. Bilety na wieńczące imprezę występy Kabaretu Hrabi są już wyprzedane, ale dostępne są jeszcze wejściówki na ich występ z piosenką improwizowaną. 

Festiwal rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 2 grudnia. Otworzy go „STAND-UP Debiut w Sieci”.  To zupełnie nowa formuła. Sześciu komików pokaże swoje programy po raz pierwszy na sali, ale też w internecie. Wieczór uświetni szczecińska premiera nowego programu Tomka Nowaczyka pt. „Samotność długodystansowca”. Wszystko to w czwartek 29 listopada  o godzinie 20:00 w Nowym Browarze. 

Kolejnego dnia, czyli w piątek 30 listopada, będzie można wziąć udział w dwóch wydarzeniach o nazwie „KONKURS STAND-UP” i „STAND-UP Improwizowany”. Podczas pierwszego zmierzy się ośmiu komików z całej Polski. Wystąpią z fragmentami swoich najlepszych programów, a publiczność zdecyduje kto stanie na podium. Gwiazdą wieczoru będzie Mateusz Socha, czyli zwycięzca poprzedniej edycji SZPAK-a. Początek o 18:00 w Starej Rzeźni. Trzy godziny później w tym samym miejscu ośmiu stand-uperów stanie w szranki z improwizacją. Tematy swoich występów poznają dopiero po wyjściu na scenę. 

W repertuarze SZPAK-a jest też coś dla najmłodszych. W sobotę 1 grudnia w Pałacu pod Globusem Akademii Sztuki o godzinie 11:00 zaprezentuje się Teatr Improwizacji Afront. W ramach minicyklu „SZPACZEK DLA DZIECI” przedstawią spektakl „Bajkotworek”, czyli opowieść o skrzacie, który odpowiada za powstanie wszystkich bajek na świecie. Później SZPAK przeniesie się do Starej Rzeźni. O 17:00 rozpocznie się tam „KONKURS KABARETOWY”. Swoimi umiejętnościami popisze się  pięć młodych kabaretów z całej Polski. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ ubiegłorocznych zwycięzców – kabaretu Kałasznikof. Końcówkę sobotnich wrażeń będzie można spędzić muzycznie, a to za sprawą „WIECZORU PIOSENKI IMPROWIZOWANEJ”. To publiczność zdecyduje o tym kto, gdzie, o czym i w jakiej formie będzie śpiewał. Zaprezentują się przed nią uznani komicy w tym Kabaret Hrabi. Przy dźwiękach Łukasza „Lopeza” Pietsha na scenie wystąpią m.in. Joanna Kołaczkowska, Tomasz Majer i Dariusz Kamys. Start o 21:00 – także w Starej Rzeźni. 

Ostatni dzień SZPAK-a, czyli niedziela 2 grudnia, rozpocznie się od kolejnego wydarzenia w ramach „SZPACZKA DLA DZIECI”. Tym razem o 11:00 w Pałacu pod Globusem Akademii Sztuki Teatr Improwizacji Afront pokaże kryminał o nazwie „Detektyw Szkiełko na tropie”. Dzieci będą tymi osobami, które pomogą mu w poszukiwaniu złoczyńców. Następnie przyjdzie pora na finalne wydarzenia 12. SZPAK-a. Wieczór zapowiada się (podwójnie) ciekawie. W Starej Rzeźni z programem „Wady i waszki” wystąpi bowiem Kabaret Hrabi i to dwa razy - o 16:00 oraz 19:00. Obie godziny są już wyprzedane. 

Na wszystkie wydarzenia festiwalu obowiązują bilety. Zachęcamy do ich zakupu za pośrednictwem portalów kupbilecik.pl oraz bilety.fm.