Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

23.10.2018

Nadchodzą Dni Współpracy Polsko – Niemieckiej

Nadchodzą Dni Współpracy Polsko – Niemieckiej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Za niespełna miesiąc rusza druga edycja wydarzenia, które eksponuje sąsiedzkie partnerstwo w dziedzinie biznesu, edukacji i kultury.

Celem imprezy jest prezentacja dotychczasowych relacji Miasta Szczecin z niemieckimi partnerami oraz zacieśnianie współpracy w sektorze gospodarczym.

Tegoroczne Dni Współpracy Polsko - Niemieckiej zainauguruje Konferencja Współpracy, która odbędzie się 21 listopada br. o godz. 10.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Projekt realizowany jest we współpracy z Miastem Greifswald przy wsparciu środków z programu INTERREG V A.

Tego samego dnia zaplanowano również Giełdę Kooperacyjną, mająca na celu ułatwienie przedsiębiorcom znalezienia nowych kontaktów, nawiązanie oraz budowanie długotrwałej współpracy pomiędzy firmami. Rejestracja na to wydarzenie już się zaczęła – wystarczy wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie www.dwpn.eu, przesłać wypełniony formularz (znajdujący się w załączniku) na adres dwpn@um.szczecin.pl lub skorzystać z aplikacji dedykowanej wydarzeniu. 

W kolejnych dniach odbędą się wydarzenia towarzyszące, m.in.: Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców, konferencja poświęcona transferowi dobrych praktyk  z kilku europejskich regionów transgranicznych oraz szkolenie dla polskiej i niemieckiej kadry pedagogicznej zaangażowanej w nauczanie języka sąsiada.  

2. Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej odbędą się w dniach 21-24 listopada br. w Szczecinie.

Źródło: szczecin.eu