Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

24.10.2018

PERFOstacja - inauguracja nowego cyklu w Trafostacji Sztuki

PERFOstacja - inauguracja nowego cyklu w Trafostacji Sztuki
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na performans Magdy Jędry „Le Pas Jacques” we wtorek, 30 października br.

Wydarzenie zainauguruje nowy program instytucji pod hasłem PERFOstacja. Cykl skupi się na współpracy z artystami performatywnymi, których praktyka artystyczna opiera się na eksplorowaniu ciała oraz jego dynamiki i ruchu. PERFOstacja to przestrzeń performansu, tańca i eksperymentu.

Le Pas Jacques
Performans Magdy Jędry w ramach cyklu PERFOstacja*
30.10.2018 (wtorek) o godz. 19:00 (wstęp wolny)
Trafostacja Sztuki w Szczecinie ul. Świętego Ducha 4

Ruch, rytm były pierwszą wyraźną metaforą biegnącego czasu i punktem wyjścia do pracy nad spektaklem. Powstało solo, raczej nie śmieszne, ze złudzenia, że czas przyspiesza, ze smutku, że ludzkie sprawy toczą się w swoistej entropii, że wszystko zdaje się być w największym porządku tylko przez krótką chwilę spokojnej pewności, z nieprzewidywalności zdarzeń i nieuchronności wszystkich ich konsekwencji. Cały wysiłek podejmowany po to, by sprawy przyjęły pomyślny obrót, okazuje się często niepotrzebnym machaniem rękami. Kolorowe śmieci, nowelizacje z “secondhandu”, trasy szybkiego ruchu, uśmiech marszałka, wszystko to kiedyś będzie można oglądać tylko na fotografiach.

*PERFOstacja to cykl spotkań skupiający się na współpracy z artystami performatywnymi, których praktyka artystyczna opiera się na eksplorowaniu ciała oraz jego dynamiki i ruchu. PERFOstacja to przestrzeń performansu, tańca i eksperymentu.

kuratorka: Emilia Orzechowska

Źródło: Trafostacja Sztuki w Szczecinie