Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

14.11.2018

Wystawa „Unreal” w Technoparku Pomerania

Wystawa „Unreal” w Technoparku Pomerania
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Multimedialne prace studentów i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie pokaże Technopark Pomerania podczas wystawy „Unreal”.

Projekty stworzone w silniku do gier komputerowych Unreal Engine 4 prezentowane będą za pośrednictwem okularów VR, laptopów, monitorów i projektora. Otwarcie wystawy odbędzie się 15 listopada w godz. 12.00-16.00 w Galerii T Technoparku Pomerania.

Wystawa „Unreal” prezentuje projekty kilkunastu studentów oraz wykładowców Pracowni Wystawiennictwa i Nowych Technologii w Projektowaniu Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Wyjątkowość prac wynika nie tylko z podjętego tematu projektowania różnorodnych przestrzeni wystawienniczych, ale także z wykorzystanego warsztatu architektonicznego.

- Świat rzeczywisty przenika się obecnie ze światem wirtualnym. Zacierają się granice pomiędzy tym, co realne i nierealne. Współczesne technologie odkrywają również zupełnie nowe możliwości dla dziedzin takich jak np. architektura. Przestrzeń wirtualna staje się miejscem doświadczania i artystycznej kreacji – mówi Ewelina Wadas z Akademii Sztuki w Szczecinie.

Projekty wykonane są przy użyciu silnika do tworzenia gier komputerowych Unreal Engine 4 pozwalającego na poruszanie się po zaprojektowanej przestrzeni w świecie wirtualnym, w czasie rzeczywistym. Jedną z prezentowanych prac będą architektoniczne ilustracje do opowiadania „Biała śmierć” z cyklu „Bajki robotów” Stanisława Lema.

- To sześć środowisk wygenerowanych w Unreal Engine 4.  Każda z lokacji została zaprojektowana na podstawie wybranego fragmentu opowiadania, a zestawione w całość obrazują fabułę utworu Lema. Mają charakter grywalny oraz scenograficzny, można jednocześnie poruszać się po planszach jak w grze komputerowej oraz używać lokacji jako scenografii do tworzenia filmów i animacji – wyjaśnia Kamila Krukowska, autorka projektu.

Wśród wystawianych prac znajdą się także m.in. projekt scenografii imprezy masowej Sensation White corocznie przyciągającej tysiące fanów muzyki elektronicznej czy przestrzenie stworzone w ramach projektu sprawdzającego oddziaływanie koloru na psychofizjologię człowieka w świecie wirtualnym. Projektom prezentowanym za pośrednictwem multimediów towarzyszyć będzie ekspozycja plansz ilustrujących fragmenty wybranych prac.

Otwarcie wystawy odbędzie się 15 listopada w godz. 12.00-16.00 w Galerii T, która powstała dzięki współpracy Technoparku z Akademią Sztuki w Szczecinie i galerią sztuki Open Gallery Moniki Krupowicz.

- To kolejna ekspozycja w naszej galerii, która przybliża ulokowanym w Technoparku firmom technologicznym prace studentów i absolwentów Akademii Sztuki wykorzystujących w swojej twórczości nowe media i nowoczesne technologie. Do obejrzenia wystawy zapraszamy także wszystkich mieszkańców Szczecina – mówi Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania.

Wystawę „Unreal” będzie można oglądać do końca roku od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Galeria T znajduje się na I piętrze budynku F3 Technoparku Pomerania.

fot. Architektoniczna ilustracja autorstwa Kamili Krukowskiej do opowiadania "Biała śmierć" Stanisława Lema.

Źródło: szczecin.eu