Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

15.11.2018

Szczecin na srebrnym ekranie

Szczecin na srebrnym ekranie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Przez kilka dni w Szczecinie kręcone będą zdjęcia do filmu fabularnego „Mydło”. W związku z tym w piątek, w kilku miejscach w centrum miasta, kierowcy mogą natrafić na niewielkie utrudnienia w ruchu.

„Mydło” to fabularny debiut znanej i cenionej dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej. Bohaterką filmu jest Ola – podopieczna zakładu poprawczego. Jej pasją i ucieczką od ponurej codzienności jest bieganie. Kiedy dziewczyna z trudną przeszłością postanawia odnaleźć swoją matkę, trafia między innymi do Szczecina.

Obsadę filmu stanowią głównie aktorki młodego pokolenia, m.in.:  Zofia Domalik, Maria Sobocińska czy  Helena Englert. Partnerują im: Jowita Budnik, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Adam Cywka.

Zdjęcia w Szczecinie potrwają kilka dni. W tle wydarzeń na ekranie zobaczyć będzie można m.in. Dworzec Główny, ul. Kolumba, plac Szarych Szeregów i aleję Wojska Polskiego. Jak wyjaśniają twórcy, bardzo chcieli pokazać w swoim filmie Szczecin, który „wciąż jest miastem dla kina nieco nieodkrytym, choć zachwyca położeniem, architekturą i krajobrazami”.

W związku z realizacją filmu w piątek (16 listopada) w kilku miejscach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Kierowcy utrudnień mogą spodziewać się na następujących ulicach:

Kolumba (posesja nr 60),  w godz. 8.00 – 14.00

Kolumba (przy kładce dla pieszych), w godz. 14.00 – 16.00

Wojska Polskiego (przy placu Szarych Szeregów), w godz. 16.00 – 22.00

Premiera filmu zaplanowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku. 

Źródło: szczecin.eu