Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

20.11.2018

Dni Współpracy Polsko – Niemieckiej czas zacząć

Dni Współpracy Polsko – Niemieckiej czas zacząć
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już jutro startuje druga edycja wydarzenia, które eksponuje sąsiedzkie partnerstwo w dziedzinie biznesu, edukacji i kultury.

Celem imprezy jest prezentacja dotychczasowych relacji Miasta Szczecin z niemieckimi partnerami oraz zacieśnianie współpracy w sektorze gospodarczym.

Tegoroczne Dni Współpracy Polsko - Niemieckiej zainauguruje Konferencja Współpracy, która odbędzie się jutro, tj. 21 listopada br. (środa) o godz. 10.00. W programie m.in.: wykłady na temat relacji gospodarczych, możliwości finansowania transgranicznych inicjatyw oraz prezentacja efektywnego nauczania języka sąsiada. Projekt realizowany jest we współpracy z Miastem Greifswald przy wsparciu środków z programu INTERREG V A.

Tego samego dnia zaplanowano również Giełdę Kooperacyjną, mająca na celu ułatwienie przedsiębiorcom znalezienia nowych kontaktów, nawiązanie oraz budowanie długotrwałej współpracy pomiędzy firmami

W kolejnych dniach odbędzie się, m.in.: Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców, konferencja poświęcona transferowi dobrych praktyk  z kilku europejskich regionów transgranicznych oraz szkolenie dla polskiej i niemieckiej kadry pedagogicznej zaangażowanej w nauczanie języka sąsiada.  

2. Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej odbędą się w dniach 21-24 listopada br. w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Netto Arenie, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym i w Szczecińskim Domu Sportu.

Więcej na: www.dwpn.eu

Źródło: szczecin.eu