Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

30.11.2018

Wszyscy na lodowisko na Arkonkę. W sobotę otwarcie i... Mikołajki

Wszyscy na lodowisko na Arkonkę. W sobotę otwarcie i... Mikołajki
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W sobotę 1. grudnia o godzinie 9 rano znowu będzie można ślizgać się na najpiękniejszym lodowisku w Szczecinie.

Tafla przygotowana będzie w sercu Lasu Arkońskiego – na terenie kompleksu basenowo-rekreacyjnego Arkonka. O godzinie 12 zapraszamy natomiast na przyspieszone Mikołajki!

Lodowisko startuje już o godzinie 9 rano. Chwilę później Zakład Usług Komunalnych przygotował dla najmłodszych niespodziankę. Dzieci wezmą udział w Mikołajkach, które wystartują w południe i potrwają do godziny 16.

- Podczas zabawy dzieci nauczą się układu tanecznego, odgadną zagadki związane z postacią Św. Mikołaja, odnajdą zasypane śniegiem zgubione przez niego prezenty - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Będą konkursy ruchowe, szalone sztafety. Wszyscy pośpiewają wspólnie piosenki oraz kolędy.

Ceny wstępu na lodowisko pozostają bez zmian. Bilet ulgowy (dla młodzieży uczącej się i studentów do 26 roku życia po okazaniu dokumentu, emerytów oraz rencistów) kosztuje 8 złotych za godzinę. Bilet normalny to wydatek w wysokości 12 złotych za godzinę. Za ulgowy karnet na 600 minut zapłacimy 60 złotych, normalny 100 złotych. Honorowane są karty rodzinne i karty seniora. Na miejscu będzie można zapłacić kartą.

- Jeśli ma ktoś ochotę wejść na teren Arkonki, ale niekoniecznie ślizgać się na tafli – w kasie może poprosić o darmowy bilet turystyczny - mówi Andrzej Kus. - Upoważnia on do wejścia na teren obiektu, jednak nie daje możliwości ślizgania się na tafli.

W pomieszczeniu kasy lodowiska znajdują się 2 automaty samoobsługowe z gorącą czekoladą, herbatą, kawą, oraz z napojami i słodyczami.

Wejście na lodowisko znajduje się bliżej parkingu, tak jak co roku: tuż przy budynku ochrony i administracji. Główne wejście będzie nieczynne do zakończenia sezonu na lodowisku, 
Na terenie kompleksu znajduje się wypożyczalnia łyżew, którą prowadzi zewnętrzna firma. Koszt wypożyczenia łyżew to 8 złotych za godzinę. Koszt wypożyczenia kasku dla dziecka to 5 złotych za godzinę.

Lodowisko będzie czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 9 – 21. Z wyjątkiem:

- 24 grudnia - Wigilia – lodowisko będzie nieczynne
- 25 grudnia czynne będzie w godzinach 12-20
- 26 grudnia czynne będzie w godzinach 12-20
- 31 grudnia od 9 do 17
- 1 stycznia 2019 roku – od 12 do 20

Źródło: szczecin.eu