Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

10.12.2018

Twarze Polaków. Weź udział w niezwykłym projekcie fotograficznym

Twarze Polaków. Weź udział w niezwykłym projekcie fotograficznym
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Daj sobie zrobić portret i stań się częścią wielkiej wystawy o Polakach! Zapraszają Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki” i artysta Wojciech Grzędziński.

“Twarze Polaków – portret społeczeństwa” to projekt fotograficzny Wojciecha Grzędzińskiego, mający na celu pokazanie nas, Polaków, w 2018 roku. Od początku roku fotograf przemierza Polskę z północy na południe i ze wschodu na zachód, zapraszając mieszkańców mniejszych i większych miast do stanięcia przed obiektywem. Jego cel to wykonać ponad tysiąc portretów! 

W środę, 12 grudnia, ten uznany fotoreporter zawita do Szczecina. Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Oswajanie sztuki” zaprasza do udziału w bezpłatnej sesji portretowej.

Może w niej wziąć udział każdy! Wystarczy przyjść w środę, 12 grudnia, pomiędzy 14.00 a 20.00 do ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b, wejście przez bramę od al. Wojska Polskiego 34) – wykonanie zdjęcia zajmie 5-7 minut.

- Zapraszam wszystkich chętnych do udziału. Bez względu na wiek, wygląd, poglądy, wiarę. Zapraszam każdego kto tylko chciałby stanąć na kilka minut przed obiektywem – zapowiada artysta. Projekt zwieńczy wydanie albumu ze zdjęciami wykonanymi w przeciągu całego roku. Dodatkowo, każdy uczestnik sesji otrzyma mailem wybrane zdjęcie oraz dzień po sesji odbitkę fotografii Fuji Instax.

Informacja o artyście:

Wojciech Grzędziński – (ur. 1980, w Warszawie). Fotoreporter. Laureat kilkudziesięciu konkursów fotograficznych w tym World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014) w konkursie BZWBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011-2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Projekt "Twarze Polaków – portret społeczeństwa" realizowany jest w ramach stypendium twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Fujifilm Polska.

CO: „Twarze Polaków”. Sesja portretowa do niezwykłego projektu fotograficznego

KIEDY: 12.12.18, godz. 14.00-20.00

GDZIE: ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b, wejście przez bramę od al. Wojska Polskiego 34)

UDZIAŁ BEZPŁATNY

WIĘCEJ: www.oswajaniesztuki.pl

Źródło: szczecin.eu