Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

11.12.2018

Jarmarkowe wieści #3 Atrakcje na każdym placu

Jarmarkowe wieści #3 Atrakcje na każdym placu
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Trzecia edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego zbliża się wielkimi krokami. … Co jeszcze czeka nas na Alei Kwiatowej, pl. Żołnierza i pl. Lotników? Zobaczcie sami!

W tym roku zadbaliśmy o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jarmark Bożonarodzeniowy będzie doskonałą okazją zrobienia świątecznych zakupów. Wzdłuż Alei Kwiatowej, pl. Żołnierza oraz na pl. Lotników zostanie ustawionych ponad 70 pięknych, drewnianych domków z przeróżnym asortymentem. Na terenie imprezy będzie można kupić m.in. pierogi, obwarzanki, ryby, przekąski, tradycyjnie wypiekane chleby, naturalne wędliny i sery, miody, także pitne, regionalne piwa, wina i oczywiście choinki! 

Dużo dobrej zabawy
Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy bogaty program artystyczny. Dzieci odwiedzające Jarmark Bożonarodzeniowy będą mogły wziąć udział m.in. w warsztatach ze zdobienia pierników, świątecznych animacjach i konkursach, spotkać się ze Świętym Mikołajem, ale także spędzić czas na karuzelach. 
Pięknie oświetlona i wprawiona w ruch Karuzela Wenecka jest gwarancją uśmiechów na dziecięcych twarzach. W tym roku karuzela zmieni swoje położenie i stanie na placu Żołnierza (w miejscu dawnego Pomnika Wdzięczności).

Kolejka Świętego Mikołaja
Ale to nie koniec świątecznych atrakcji. Do Szczecina przyjedzie prawdziwa kolejka Świętego Mikołaja. Dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwy Mikołaj, bo sanie zaprzęgnięte w renifery będą kursowały na Alei Kwiatowej. 

14 grudnia o godz. 12 wystartuje trzeci szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie potrwa do 23 grudnia. Jarmark będzie funkcjonował w godz. 12-20 (pon.-czw.) oraz 10-22 (pt.-nd.).

Źródło: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp.z.o.o.