Echo Tablica

Wideo

Echo Szczecina

19.09.2016

Julia Marcell zaprasza na Festiwal Młodych Talentów

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Na scenie wystąpią: HEY, Sobota, Natalia Nykiel, Taco Hemingway, Julia Marcell oraz finaliści 10. edycji konkursu muzycznego...

Festiwal Młodych Talentów 2016 - Nowa Energia

Wielki finał Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia, podczas którego poznamy zwycięzcę 10. edycji ogólnopolskiego konkursu muzycznego oraz usłyszymy gwiazdy najbardziej inspirujących nurtów polskiej muzyki.  
Wynik konkursu przedstawi przewodnicząca jury i dyrektor artystyczna festiwalu, Katarzyna Nosowska. Koncert poprowadzi ceniony redaktor muzyczny, Piotr Metz.

Finałowe koncerty Festiwalu Młodych Talentów zawsze starają się prezentować to, co interesującego i nieszablonowego dzieje się w Polskiej muzyce. Podczas występów pojawiają się nowi wykonawcy, premierowe produkcje, nowe trendy i kierunki poszukiwań muzycznych. I tak też będzie podczas 10. edycji festiwalu.

HEY – to powstała w Szczecinie, jedna z najważniejszych polskich grup rockowych, która od lat wpływa na historię polskiej muzyki. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej stale zjednują sobie liczne grono odbiorców. Podczas koncertu po raz pierwszy w Szczecinie zostaną zagrane utwory z najnowszej płyty „Błysk”.

Sobota – gdyby miarą sukcesu była liczba koncertów, odsłon na YouTube i polubień na Facebooku, należałoby uznać Sobotę nie tylko najbardziej wpływowym szczecińskim artystą ostatnich lat, ale również jednym z najpopularniejszych przedstawicieli polskiego hip-hopu.

Natalia Nykiel – 35 milionów odsłon utworu „Bądź duży” na YouTube na dobry początek kariery? Nie każdemu się to zdarza. Zdaniem znawców muzyki wokalistka otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.

Julia Marcell – choć ma już na swoim koncie trzy wydane albumy, zwycięskiego Fryderyka i Paszport Polityki, to najnowsza tegoroczna płyta „Proxy” budzi nie mniejsze emocje. Na Festiwalu Młodych Talentów po raz pierwszy w Szczecinie usłyszymy premierowe utwory.

Taco Hemingway – jeden z najbardziej zaskakujących i niespodziewanych debiutów ostatnich lat. Warszawski raper swoją Epką „Umowa o dzieło” z jej niesztampowym przekazem wzbudził zainteresowanie szerokiego grona odbiorców.

tsar – jeden z trzech laureatów ubiegłorocznego Festiwalu Młodych Talentów. Zespół powstał w 2014 roku w Szczecinie a muzyka, którą tworzą, to połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki. Na jesieni tego roku zespół wyda nowy album „medusa”.