Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.01.2019

FERIADA 2019 – półkolonie w Pałacu Młodzieży

FERIADA 2019 – półkolonie w Pałacu Młodzieży
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie zaprasza dzieci z klas 0-8 szkół podstawowych na półkolonie zimowe "FERIADA 2019".

W programie zajęcia w naszych pracowniach oraz wiele imprez towarzyszących.

Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 170 zł za każdy turnus. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-15.30. W ramach oferty organizator zapewnia dwa posiłki /śniadanie i obiad/.

Rekrutacja elektroniczna na półkolonie rozpocznie się 14 stycznia 2019 r. (poniedziałek) o godzinie 19.00 i trwać będzie do godziny 20.00

Ale już teraz rodzice mogą się zapoznać z ofertą i wybrać zajęcia dla swoich dzieci.

Przygotowano 240 miejsc w dwóch turnusach.

TURNUS I - 15.01 - 19.01.2018 ( 8 grup po 15 os.) 120 osób
TURNUS II - 22.01 - 26.01.2018 (8 grup po 15 os.) 120 osób

W godz. 9.30 – 11.00 oraz 11.30 – 13.00 dzieci uczestniczą w zajęciach, które odbywają się w pałacowych pracowniach. Będą to zajęcia:

• Plastyczne, taneczne, teatralne, szachowe, fotograficzne, karate, gimnastyczno – taneczne (turnus I)
• Plastyczne, szachowe, zabawy z j.angielskim, taneczne, fotograficzne, żeglarskie ABC, laboratorium dźwięku, akademia ruchu i zdrowia (turnus II)

Nie zabraknie warsztatów edukacyjnych oraz imprez sportowych i rozrywkowych.

Dodatkowe działania poza zajęciami tematycznymi /codziennie od godz. 13.00 do 14:30/

I turnus

• Warsztaty dogoterapii „Ciuciułapka”/Irmina Hendel – podczas warsztatów dwa labradory Buba i Aura zaprezentują dzieciom w jaki sposób pies może pomagać człowiekowi. Dzieci dowiedzą się, że psy też mogą chodzić do pracy! Nie zabraknie zabaw z czworonogami, które oswajają lęki, ale też wskazówek jak bezpiecznie kontaktować się z psem.

• Kulinarny Rollercoaster/ Magdalena Ossowska - mobilne Warsztaty Kulinarne, podczas których uczestnicy ugotują wybraną potrawę i zapoznają się z tajnikami zdrowego odżywiania. Nauczą się podstawowych czynności w kuchni i usłyszą wiele ciekawych informacji na temat przyborów kuchennych. Warsztaty zakończą się wspólną degustacją przygotowanej wcześniej potrawy. Celem warsztatów jest wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych, przez zabawę i wspólne gotowanie.

• Warsztaty historyczne „Atrakcje krainy Gryfitów/Tomasz Wieczorek – spotkanie historyczno–krajoznawcze prowadzone przez przewodnika turystycznego po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Celem spotkania jest m.in. przybliżenie historii oraz interesujących atrakcji turystycznych naszego regionu, a także zachęcanie do różnych form uprawiania turystyki na terenie Pomorza. Poprzez przystępne formy takie jak legendy, ukazane zostaną najciekawsze historie związane z naszym regionem. Uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji o Dynastii Gryfitów i Księstwie Pomorskim. Prowadzący przybliży uczestnikom m.in. postać kartografa Eilhardusa Lubinusa, twórcy Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego, wspomni o tworzonym szlaku Gryfitów po Pomorzu. Nie zabraknie też opowieści o Gryfie, Zamku Książąt Pomorskich i innych ciekawych miejscach w naszym mieście. 

• Impreza podsumowująca „LEDowa KRAINA ZABAWY” ŚWIATŁOGIEŃ/ Piotr Waliszewski – to będzie połączenie świetlnego tańca z interaktywnymi zabawami! Animacje wykonywane przy użyciu nowoczesnych technologii LED. Niesamowite zderzenie muzyki, światła i tańca w prawdziwie bajkowej oprawie! Wszystkie odcienie tęczy, świetlne iluzje i holograficzne obrazy w powietrzu - to tylko niektóre atrakcje, które zobaczymy w tym niezwykłym show w Bajkowym Wymiarze Światła!

II turnus

• Warsztaty muzyczno – konstruktorskie „Muzyczne wysypisko” /WILK ART, Damian Wilk – warsztaty podczas których uczestnicy stworzą ekologiczne instrumenty z papieru, szkła, plastikowych butelek a nawet warzyw! Bo być eko, to nie tylko oszczędzać wodę i prąd, ale również wykorzystywać to, co już mamy!

• Tęczowa orkiestra „BUM BUM RURKI”/Dawid Gacek - uzbrojeni w Bum Bum Rurki i dzwonki, korzystając z multimedialnych form prezentacji uczestnicy staną się orkiestrą, tóra zagra hity z filmów Disneya, z lat 90-tych, przeboje znanych artystów, takich jak m.in. P. Domagały, Blues Brothers, Justin Timberlak czy Ed Sheeran.

• Warsztaty „Las bez tajemnic” /LASY PAŃSTWOWE, J. Gaczyńska - leśne warsztaty to zajęcia podczas, których uczestnicy dowiedzą się czym jest las i skąd się bierze, na czym polega praca leśnika i jak poradzić sobie w lesie. Odkryją tajemnice leśnych mieszkańców, oraz tajemnice drewna i jego zastosowanie. Na uczestników będą czekały quizy, zagadki i konkursy, a także leśne niespodzianki!

• Impreza podsumowująca „Zabawa energią”/GO4idea, Marek Szymański – zajęcia edukacyjne związane z nowymi technologiami. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się skąd bierze się energia, jakie ma zastosowanie we współczesnym świecie i jak ją wykorzystać w zabawie. Nauczą się wydobywać energię ze wszystkiego co ich otacza – nawet owoców i warzyw! Dzięki wirtualnej rzeczywistości odnajdą ją w zakamarkach ludzkiego organizmu.

Źródło: szczecin.eu