Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.01.2019

Szczecin z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Szczecin z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Zapraszamy na 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbędzie się na Łasztowni. W tym roku gramy pod hasłem: Pomaganie jest dziecinnie proste.

A w programie m.in. hardcorowy biegowy tor przeszkód, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych, licytacje, no i wspieramy ze wspieram.to

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE, odbędzie się 13 stycznia 2019 r. na Łasztowni. 

W ramach ogólnopolskiej akcji zbierania funduszy na szczytny cel, a mianowicie na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, organizujemy imprezę plenerową dla mieszkańców z szeregiem działań artystycznych i edukacyjnych. 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się happeningiem biegowym „Policz się z cukrzycą”. Druga strona Odry zaprasza na szereg interesujących inicjatyw, które połączą we wspólnej zabawie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Organizator wydarzenia jest Miasto Szczecin oraz Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerami Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Szczecińskie Centrum Treningu Personalnego, oraz wspieram.to

ŁASZTOWNIA

Program imprezy godz. 14.00-20.15

1. Wirtualne Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to inicjatywa, w której możemy pokazać niesamowitą siłę serc internetowej społeczności! 

Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy dać Wam możliwość stania się częścią wielkiego Wirtualnego Serca w zamian za wpłatę do "wirtualnej puszki" (po prawej stronie znajdziecie pole przeznaczone do wpłaty wybranej kwoty).

Z każdą wpłatą Serce będzie rosnąć by finalnie zgromadzona całość trafiła na tegoroczny szczytny cel!  https://wspieram.to/wirtualneserce

2. 11. Bieg „Policz się z cukrzycą” (14.00-15.00); Start biegu poniżej 12 lat godz. 14:00, dla osób powyżej 12 lat godz. 14:30. Start i meta usytuowane są na wysokości „Starej Rzeźni”.

Dystans:

- ok. 3,0km. (jedna pętla) dla osób powyżej 12 lat,
- ok. 500m dla osób poniżej 12 lat.

Zapisy do biegu odbywają się drogą elektroniczną na stronach

www.protiming24.pl
www.maratonczykteam.szczecin.pl

Zbiórka uczestników odbędzie się bezpośrednio na linii startu 5 minut przed rozpoczęciem biegu.

Dla pierwszych trzech zawodników w kat. Mężczyzn i Kobiet wręczone zostaną puchary a dla 500 uczestników, którzy ukończą bieg okolicznościowe “Owsiakowe” medale.

3. Hardcorowe serce – bieg bez wymówek, czyli aktywności na świeżym powietrzu (tor przeszkód, wojskowe zasieki, basen, ścianka, przedmioty do ciągnięcia)

Zapraszamy serdecznie na Hardcorowe serce – bieg bez wymówek” , czyli zimowy bieg z przeszkodami. Takiego biegu jeszcze nie było! Jest to wydarzenie dla wszystkich , którym niestraszny jest wysiłek i którzy kochają nowe wyzwania. Każdy uczestnik biegu otrzyma piękny medal, który będzie uwieńczeniem wysiłku. 

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali ciekawe nagrody. Bieg odbędzie się 13 stycznia, godzina 16:00. Łasztownia – obok Starej Rzeźni.

Zapisy ruszyły 1 stycznia i potrwają do 11 stycznia na portalu biegowym

https://www.protiming24.pl/startmeta/hs2018/registration

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/314141529196595/

4. ekspozycje pojazdów i sprzętu służb mundurowych: Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni, 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, OSP Szczecin-Śmierdnica, WOPR Szczecin, Straż Miejska w Szczecinie

5. ekspozycje samochodów wyścigowych, rajdowych, terenowych, zabytkowych oraz motocykli,

6. Kajak Aleksandra Doby, który będziemy oklejać wośpowymi serduszkami

7. Szybowiec - aeroklub, który będziemy oklejać serduszkami

8. Ognisko, przy którym będzie można piec kiełbaski w godz. 16.00-20.00

9. Działania dla najmłodszych Drift trikes - kids zone - elektryczne pojazdy Trikingowe i tor dla bmx

10. Krwiobus – godz. 16.00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 
w Szczecinie (rejestracja w Starej Rzeźni)

11. Światełko do nieba – godz. 20.00

CIELĘTNIK - Spotkania, pokazy i prelekcje dla rodziców, atrakcje i warsztaty dla dzieci od godz. 14.00 do 20.00. Szczegóły wkrótce.

STARA RZEŹNIA - godz. 14.00-21.00 występy zespołów, a w przerwach między koncertami licytacje fantów i przedmiotów przekazanych na licytacje WOŚP. Stanowiska medyczne i pokazy ratownictwa medycznego.

Cały dzień odbywać się będą licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców miasta, a także gadżetów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Zastrzeżenie: w planie wydarzenia mogą jeszcze zajść zmiany.

Źródło: szczecin.eu