Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

09.01.2019

Podziemny Szczecin 3

Podziemny Szczecin 3
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dział Promocji i Marketingu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie zaprasza do filii bibliotecznej nr 6 (ul. Dziennikarska 39, Szczecin Dąbie), 16 stycznia 2019 (środa) o godz. 18.00 na spotkanie z autorami książki „Podziemny Szczecin, część 3”.

Andrzej Kraśnicki jr, Michał Rembas i Izabela Rosa-Grygorowicz – to zgrany Zespół Podziemnego Szczecina, od lat penetrujący szczecińskie podziemia. Efektem ich pracy są kolejne, bogato ilustrowane zdjęciami i planami książki.

Tym razem autorzy opowiedzą o pracy nad trzecią, wydaną w grudniu książka z cyklu. Znalazły się w niej materiały o korytarzach pod szpitalem przy ul. Unii Lubelskiej, podziemiach przy jeziorze Szmaragdowym oraz dworcu kolejowym Szczecin-Główny. A już wręcz sensacyjny jest materiał o dużym schronie przy ulicy Łady. Jego zagadkę udało się wyjaśnić dopiero pod koniec listopada ubiegłego roku.

„Podziemny Szczecin” to kilometry ukrytych korytarzy. Wiele z nich (być może większość) pozostaje wciąż nieznana – nie wiadomo, gdzie konkretnie przebiegają i jaka jest ich długość. Często nie znamy też celu ich powstania… Podziemny Szczecin odkrywają stopniowo doświadczeni eksploratorzy, odpowiednio przygotowani i wyposażeni specjaliści.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, których interesują tajemnice kryjące się pod miastem. Wstęp wolny.

Źródło: szczecin.eu