Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.02.2019

Premiera podczas Szczecin Jazz

Premiera podczas Szczecin Jazz
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

„Woman”, taki tytuł nosi debiutancka płyta Jony Ardyn. Premiera 23. marca br., podczas festiwalu Szczecin Jazz.

Artystka w 2018 roku nagrała w USA swoją debiutancką płytę „Woman”, której premiera odbędzie się właśnie w ramach tegorocznego festiwalu Szczecin Jazz.

Dlaczego Woman? To jest zbiór piosenek, mówiących o historii kobiety. Jesteśmy kolorowe, jesteśmy różne. A płyta opowiada o tym, co mi się wydarzyło i co się wydarza każdej kobiecie, każdego dnia. – mówi Jona Ardyn - Tytułowa piosenka jest osią całej płyty. Mówi o tym, że jesteśmy ważne, jesteśmy wartościowe i nikt tego nie jest w stanie nam zabrać. Bez względu na to jak wyglądamy i co robimy. Jesteśmy kobietami i mamy prawo wyrażać siebie.

Jona Ardyn to wokalistka, altowiolistka oraz kompozytorka. Studiowała m.in. w Los Angeles, Oklahoma City oraz Kansas City. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymała honorowe obywatelstwo Stanu Oklahoma.
W USA uczyła się m.in. od: Dianny Krall, Gunthera Schullerem, Dona Williamsa czy Jamesa Newtona Howarda, śpiewała w chórach gospel oraz w musicalach. Od kilku lat współpracuje z muzykami skupionymi wokół idei Szczecin Jazz. Razem 
z przyjaciółmi tworzy kwartet smyczkowy.

Jona Ardyn „Woman”
23. marca (sobota), 2019 r.
Studio S-1, Radio Szczecin
godz. 20.00
Bilety: http://bit.ly/JA_SJ_2019
Cena 40,00

Źródło: szczecin.eu