Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

05.03.2019

Wszystko dla maturzystów

Wszystko dla maturzystów
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Znani szczecinianie opowiadający o swojej drodze do sukcesu, szczecińskie firmy promujące swoje miejsca pracy, a także warsztaty z komunikacji, sztuki prezentacji, tworzenia CV, rozmowy kwalifikacyjne w trzech językach.

7 marca rusza wydarzenie Realnie Pomaturalnie, dedykowane uczniom szkół średnich, którzy właśnie stoją przed wyborem tego, co chcą w życiu robić dalej. Spotkanie rozpocznie wykład motywacyjny znanego youtubera Łukasza Jakóbiaka z 20 m². 

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej przy współudziale partnerów.

- Moment wyboru studiów, podjęcie decyzji o tym, kim zostać w przyszłości, to niezwykle ważny moment dla każdego młodego człowieka – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta Szczecina. – Chcielibyśmy, by uczniowie mieli możliwość przekonania się, że w naszym mieście kwitnie biznes w wielu sektorach, a po studiach można spokojnie znaleźć tu dobrą pracę przy ciekawych projektach.

Podczas wydarzenia prezentować i promować się będą szczecińskie firmy z sektora morskiego, SSC, IT, BPO, które poszukają pracowników i stawiają na młodych.

W mini targach weźmie udział m.in. firma CSL Internationale Spediton, DGS Poland, home.pl, Konsberg Maritime Poland, 3Shape., a także instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości – Technopark Pomerania, Klaster IT, Netcamp. Swoje kierunki zaprezentująszczecińskie uczelnie – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Bankowa i Akademia Morska.

Uczestnicy sprawdzą się w warsztatach z komunikacji, sztuki prezentacji, tworzenia CV, a także w przykładowych rozmowach kwalifikacyjnych w trzech językach. Do dyspozycji uczniów będą eksperci z agencji zatrudnienia, m.in. LSJ HR Group, Idea HR, KS Service i Master HR. 

O swojej drodze do sukcesu opowiedzą sławni szczecinianie, m.in. Sobota, Monika Pyrek, Aleksander Doba. Jednym z elementów spotkania będzie także wystąpienie znanego i rozpoznawalnego wśród młodych ludzi youtubera Łukasza Jakóbiaka z 20 m²., który do Szczecina przyjedzie z wykładem motywacyjnym „Znajdź siłę”.

Jakóbiak zasłynął wywieszeniem gigantycznego CV przed firmą, w której chciał pracować. Otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012, a w 2014 znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief. To gość i prelegent wielu konferencji, m.in. „Łódź JungleWeb”, „Likeus, TOO” na Uniwersytecie Jagiellońskim, „Creative Mornings” w Warszawie czy „XX Forum Gospodarczym” w Toruniu. 

www.realniepomaturalnie.pl

Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 2-8, budynek F2, start: godz. 10.00

Źródło: szczecin.eu