Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

06.03.2019

Zabierz dźwigozaura do domu!

Zabierz dźwigozaura do domu!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Bo któż by nie chciał kolorowego stwora znad Odry zabrać do domu? Zwłaszcza takiego, który zmieści się na półce i zostanie strażnikiem domowego księgozbioru.

Zabytkowe dźwigi strzegą szczecińskiego portu już od kilkudziesięciu lat, stanowiąc charakterystyczny akcent dla nadodrzańskiego krajobrazu. Stado stalowych dźwigozaurów - jak śpiewała Katarzyna Nosowska - stało się się także bohaterem zbiorowym piosenki „Stoczniowe ZOO" z płyty „I żyli dłygo i w Szczecinie" wydanej przez Filharmonię.

Posłuchaj utworu „Stoczniowe ZOO": https://youtu.be/E3RqxJd2KpE

Ich nietypowa forma, przywodząca na myśl prehistoryczne stwory, zainspirowała też Magdalenę Nadarzyńską, studentkę Akademii Sztuki w Szczecinie. Tak powstał dźwigozaur-podpórka do książek zupełnie nowy upominek, który będzie można nabyć w kasie oraz sklepie Filharmonii.

- Kolorowe dźwigozaury nadadzą każdemu wnętrzu wyjątkowy i bardzo szczeciński charakter, a jednocześnie będą dzielnie strzegły domowych biblioteczek, zwłaszcza jeśli skompletujemy całe stado - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Dźwigozaury-podpórki do książek w sprzedaży będą od środy 6 marca od godz. 13:00 w kasie oraz sklepie inernetowym Filharmonii w Szczecinie w cenie 26 zł za sztukę. A że wszyscy wiedzą, że w towarzystwie zawsze weselej - dźwigozaurową parkę będzie można zabrać do domu za 49 zł.

Zabierz dźwigozaura do domu!

Dźwigozaur-podpórka do książek, to produkt Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, który powstał przy współpracy ze studentami Akademii Sztuki w Szczecinie, Laboratorium Realizacji Centrum Przemysłów Kreatywnych oraz firmą Stempel Service.

Źródło: szczecin.eu