Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

12.03.2019

20-lecie zespołu Consortium Sedinum

20-lecie zespołu Consortium Sedinum
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W sobotę 16 marca o godz. 18.00 w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie odbędzie się koncert z okazji jubileuszu Consortium Sediunum.

- Działania zespołu pokazują jak ważna jest rola wchodzenia w niszę. Poza tym, to po prostu piękna muzyka, pełna białych kruków - powiedział Krzysztof Soska, z-ca prezydenta Szczecina.

Na program koncertu złożą się arcydzieła instrumentalnej, wśród nich bachowska Suita h-moll oraz Suita a-moll Telemanna, kompozycje w brawurowy sposób łączące skrzypce, altówkę i wiolonczelą z klawesynem i koncertującym fletem traverso w roli głównej.

- Staramy się odkrywać perły z lamusa, ale nie unikamy też szlagierów, dlatego liczymy, że na tym koncercie każdy znajdzie coś dla siebie - podsumował Paweł Osuchowski z Fundacji Akademia Muzyki Dawnej.

Zespół Consortium Sedinum wystąpi w składzie: Olga Musiał-Kurzawska – flauto traverso, Mikołaj Zgółka, Katarzyna Cendlak – skrzypce barokowe, Piotr Chrupek – altówka barokowa, Bartosz Kokosza - wiolonczela barokowa, Marcin Bajon - violone oraz Urszula Stawicka – klawesyn, kierownictwo artystyczne zespołu.

Szczegóły oraz informacje o biletach znajdą Państwo tutaj.

Źródło: szczecin.eu