Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

12.03.2019

IV wykład z cyklu EKSPLOZJA WIEDZY

IV wykład z cyklu EKSPLOZJA WIEDZY
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Uniwersytet Szczeciński i Miasto Szczecin zapraszają na kolejny otwarty wykład w ramach projektu „EKSPLOZJA WIEDZY. Uniwersyteckie spotkania z nauką”.

Celem programu jest przybliżenie ciekawych zagadnień ze świata nauki przez specjalnie zaproszonych gości spoza Uniwersytetu Szczecińskiego.

IV wykład cyklu pt.: „Reportaż czyli życie” poprowadzi Mariusz Szczygieł, Prezes Fundacji Instytut Reportażu. W trakcie spotkania reporter odpowie na następujące pytania: Dlaczego i jak zacząłem pisać? Kiedy reporter odkrywa nowy ląd? Po co czytamy reportaże? Sposoby na opisywanie życia. Dlaczego nie ma reportażu bez szczegółu? Dlaczego szczegół to palec olbrzyma? Czy reporter może być nieśmiały? Jak trafić do zawodu reportera?

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. (środa) o godzinie 12:00 w auli Wydziału Humanistycznego, ul. Krakowska 71-79.

Prosimy o zgłoszenie chęci przybycia grupy do 8 kwietnia na adres: 

aneta.szeremeta@usz.edu.pl W zgłoszeniu prosimy również o podanie nazwiska opiekuna grupy i liczby osób, które wezmą udział w wykładzie.

 Więcej informacji na stronie: www.wyklady.usz.edu.pl

Cykl wykładów otwartych to projekt realizowany przez Miasto Szczecin wspólnie z uczelniami wyższymi (Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, Akademia Sztuki, Uniwersytetem Szczecińskim oraz Pomorskim Uniwersytetem Medycznym), w ramach Akademickiego Szczecina.

Źródło: szczecin.eu