Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

20.03.2019

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W kwietniowy weekend dnia 06.04.2019 r. (sobota), oraz 07.04.2019 r. (niedziela) do Szczecina zawitają kocie piękności. Hodowcy kotów rasowych wraz ze swoimi pociechami przyjadą do nas z różnych zakątków Polski, a także z krajów ościennych.

Każdy wystawca będzie prezentować przygotowanego przez siebie kota przed międzynarodowym składem sędziowskim, wśród składu sędziowskiego spotkamy znanych sędziów felinologicznych z Polski, Czech, Liechtensteinu, Finlandii i Włoch.

Podczas ocen, sędziowie będą omawiać budowę ciała kota, kolorystykę, kształt i kolor oka, a także ogólną prezentacje i kondycje wystawową kota.
Każda z ras ma swój wzorzec który jest szczegółowo opisany przez Międzynarodową Federacje Felinologiczną „FEDARATION INTERNATIONALE FELINE” (FIFE), którą w Polsce reprezentuje „FELIS POLONIA” (FPL), a do której należy także CAT CLUB POMERANIA – SZCZECIN.

- Zapraszamy na pełen emocji finał BEST in SHOW, a także BEST OF BEST, czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy w sobotę około godz. 16.00 i w niedzielę około godz. 15.30 - mówią organizatorzy. - W ten weekend spodziewamy się że będzie można podziwiać około 200 kotów różnych ras.

Odwiedzający wystawę będą mogli porozmawiać i nawiązać bezpośredni kontakt z hodowcami, oraz uzyskać od nich dużo informacji na temat danej rasy np. o ich charakterze, sposobie odżywiania, pielęgnacji itd.

Dla osób mających zamiar nabyć kota rasowego, wystawa jest okazją do nawiązania kontaktu z hodowcami. Na wystawie obowiązuje zakaz sprzedaży kotów. Hodowcy obecni na wystawie prowadzą legalne hodowle i należą do organizacji felinologicznych, których rodowody są uznawane przez Word Cat Congres.

Na miejscu będą dostępne stoiska gastronomiczne z kawą, ciastem, a dla kocich potrzeb z karmami, drapakami, zabawkami, akcesoriami i kosmetykami.

Jednym z partnerów wystawy jest OTOZ Animals - Inspektorat Szczecin. Organizacja zajmująca się opieką zwierząt bezdomnych, a także niosąca pomoc zwierzętom potrzebującym. Która będzie prowadziła zbiórkę karm i datków na ten cel.

Zapraszamy mieszkańców Szczecina i okolic do odwiedzenia dwudniowej wystawy.

XXVII i XXVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

Miejsce wystawy:
Hala Sportowa Zespołu Szkól nr 3
ul. Generała Józefa Sowińskiego 1
70-001 Szczecin

Data wystawy:
06 kwietnia 2019 r – SOBOTA
07 kwietnia 2019r - NIEDZIELA
Godziny otwarcia dla zwiedzających:
SOBOTA 10.00 -17.00
NIEDZIELA 10.00-17.00

Ceny biletów:
bilet normalny: 10,00 zł
bilet ulgowy: 5,00 zł - dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia.młodzieży do 15 roku życia d
dzieci do lat 3 – wstęp wolny
Bilety będą dostępne w kasie na miejscu. Płatność tylko gotówką.

Ten weekend spędź z nami i kotami!

Źródło: szczecin.eu