Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

21.03.2019

Wielka Klasyka Kina. OFFicyna zaprasza na wieczory filmowe

Wielka Klasyka Kina. OFFicyna zaprasza na wieczory filmowe
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Od kwietnia Stowarzyszenie OFFicyna organizuje bezpłatne projekcje filmowe dla mieszkańców Szczecina. które odbędą się w każdą środę o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90.

Od 3 kwietnia 2019 r. rozpoczyna się niesamowita podróż po kanonach światowego kina wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”.

- W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie - mówią organizatorzy. -  Kwiecień przeniesie nas w lata 60-te XX wieku, a podczas cośrodowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne produkcje, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

Środa 3.04.2019 r. godz. 18:00
Komedia romantyczna z Audrey Hepburn

Komedia romantyczna z wielką kreacją Audrey Hepburn, za którą otrzymała nominacje do Oscara w kategorii „najlepsza aktorka pierwszoplanowa”. Zarys fabuły tego ponadczasowego klasyka: początkujący pisarz Paul Varjak wprowadza się do eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jego sąsiadką jest śliczna Holly żyjąca na koszt bogatych adoratorów. Nie można przegapić!

Środa 10.04.2019 r. godz. 18:00
Thriller reżyserii Alfreda Hitchcocka

Thriller znawcy gatunku Alfreda Hitchcocka z niezapomnianą kreacją Anhtoniego Perkinsona. Dziewczyna uciekająca ze skradzionymi pieniędzmi zatrzymuje się w pensjonacie prowadzonym przez młodego Normana Batesa. Każdy kinoman już wie o jaki film chodzi. Zapraszamy!

Środa 17.04. 2019 r. godz. 18:00
Dramat reżyserii Andrzeja Wajdy

Karkołomny skok do pociągu…Dramat Andrzeja Wajdy z kreacjami Beaty Tyszkiewicz, Elżbietą Czyżewską, Danielem Olbrychskim i Andrzejem Łapickim. Opis filmu: w czasie realizacji filmu nie zjawia się na planie aktor kreujący główną rolę. Karkołomny skok do pociągu wykonuje za niego reżyser.

Środa 24.04.2019 r. godz. 18:00
Komedia wojenna z Elżbietą Czyżewską

Komedia wojenna dziejąca się w Warszawie z udziałem Elżbiety Czyżewskiej i Zbigniewa Cybulskiego. Włoski żołnierz podczas podróży do domu zostaje pozbawiony broni. O kradzież podejrzewa świeżo poznaną członkinię ruchu oporu.


Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak.

Projekcje odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatory:
Stowarzyszenie OFFicyna
Szczeciński Inkubator Kultury

Źródło: szczecin.eu