Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

26.03.2019

Szpargałek: 100 tysięcy złotych coraz bliżej

Szpargałek: 100 tysięcy złotych coraz bliżej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Galeria Szpargałek szykuje się na kolejne odwiedziny mieszkańców. Pracownicy wciąż przygotowują i ustawiają na półkach pozyskane przedmioty.

W środę w godzinach 11-18 będzie można je zabrać do domu, oczywiście w zamian za symboliczną kwotę przekazaną na konta organizacji pożytku publicznego.

Przed nami już 25. środa Galerii Szpargałek. To jedyna taka charytatywna galeria w Polsce.

- Pracownicy odzyskują przedmioty z odpadów, które mieszkańcy przynoszą do Ekoportów, czyszczą, sprawdzają pod kątem sprawności i przekazują w kolejne ręce - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - W ten sposób na konta wspomnianych organizacji wpłynęło już 79 757 złotych.

Przypominamy, że w Szpargałku nie płacimy gotówką. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

Źródło: szczecin.eu