Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

28.03.2019

Przygotuj się do Wielkanocy podczas Jarmarku Wielkanocnego

Przygotuj się do Wielkanocy podczas Jarmarku Wielkanocnego
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wielkanocne pisanki, żółte kurczaczki, wesoły króliczek, domowe przysmaki mogą zwiastować tylko jedno – wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Wraz z nią Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej.

13 i 14 kwietnia Aleja Kwiatowa będzie największym zwiastunem nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Przez dwa dni będziemy malować pisanki, organizować konkursy z nagrodami, bawić się z wielkanocnym króliczkiem i kurczaczkiem, czy śpiewać dobrze wszystkim znane folkowe piosenki. A oprócz tego na stoiskach będzie można zaopatrzyć się w świeże wędliny, pyszne wypieki i domowe przetwory. Z pewnością nie zabraknie świątecznych smakołyków. 

- Podczas Jarmarku Wielkanocnego zorganizujemy drugą edycję festiwalu pisanek - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Podobnie jak w ubiegłym roku, w Alei Kwiatowej, będziemy mogli podziwiać wystawy ogromnych jajek.

Zdobieniem styropianowych jaj zajmują się już m.in.: MOK Klub Delta Dąbie, Tworzę Się! galeria sztuki dla dzieci i młodzieży przy 13 Muzach, Pałac Młodzieży w Szczecinie, „Polska Smakuje” KOWR – promocja polskiej żywności, Wydział Sztuk Wizualnych Akademia Sztuki w Szczecinie, Inku Szczeciński Inkubator Kultury.

Wielkanocne symbole przygotują również uczniowie szczecińskich szkół i przedszkoli. Zajączki, kurczaki, baranki czy pisanki wezmą udział w konkursie „Na najciekawszą figurkę zwierzątka kojarzonego ze świętami Wielkanocnymi”. Wyniki konkursu poznamy w sobotę, 13 kwietnia o godz. 11:00. 

Pierwszy dzień Jarmarku Wielkanocnego będzie przepełniony animacjami dla najmłodszych.

- Przez cały dzień dzieci będą mogły uczestniczyć w grach i zabawach przygotowanych przez świątecznych ulubieńców – króliczka i kurczaczka mówi Celina Wołosz. - Ten dzień będzie obfitował w wielkanocne opowieści i atrakcje. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, łamigłówek czy zawodów, oczywiście z największym wielkanocnym symbolem, czyli jajkiem! W sobotę, również w ramach Jarmarku z Centrum Informacji Turystycznej wyruszy bezpłatny miejski spacer „Kulturalny Szczecin”.

Z kolei w niedzielę zrobi się folkowo i muzycznie. Na jarmarkowej scenie wystąpią zespołu ludowe z naszego regionu. Będzie można wspólnie z nimi pośpiewać i potańczyć.

A skoro już o tańcach mowa, to drugiego dnia Jarmarku zorganizowane zostaną warsztaty i pokazy taneczne z salsy, bachaty i kizomby. Oprócz tego harcerze zorganizują Grę Wielkanocną, a w Strefie Malucha będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach. 

Na odwiedzających czekać będą także wystawcy z ciekawym asortymentem. W drewnianych dokach będzie można kupić m.in. tradycyjne wędliny, sery, pieczywo, miody, rękodzieło, wyroby drewniane, wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki, koszyczki, palemki ale także frytki, zapiekanki, pierogi, gofry i kołacze. 

Na Jarmark Wielkanocny zapraszamy w sobotę, 13 kwietnia w godz. 10:00 - 19:00 oraz w niedzielę, 14 kwietnia w godz. 10:00 - 18:00. Szczegółowy program znajdziemy na stronie www.kolorowaaleja.pl lub w wydarzeniu na Facebook’u Szczeciński Jarmark Wielkanocny.

Źródło: szczecin.eu