Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

29.03.2019

Zaczynamy XXII Wiosenne Koncerty Gitarowe w Zamku Książąt Pomorskich

Zaczynamy XXII Wiosenne Koncerty Gitarowe w Zamku Książąt Pomorskich
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Koncertem Jubileuszowym Duo Melis, jednego z najbardziej liczących się duetów gitarowych świata, w sobotę 30 marca w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpoczną się XXII Wiosenne Koncerty Gitarowe.

Wydarzenie organizowane jest przez Zamek od 1998 roku. Jest jedną z najstarszych cyklicznych imprez muzycznych Szczecina. Co roku do udziału w nim zapraszani są światowej sławy gitarzyści. 

W tym roku koncerty otworzy występ Duo Melis -  hiszpańskiej gitarzystki  Susany Prieto i greckiego gitarzysty Alexisa Muzurakisa. Artyści w 2019 r. świętują  20. rocznicę powstania Duo Melis. Z tej okazji przygotowali światową trasę. Wystąpią w tak prestiżowych miejscach, jak Concertgebouw w Amsterdamie czy Megaron (Grecja). Zagrają recitale we Francji, Włoszech, Norwegii, Grecji, Rumunii,  Szwajcarii i Polsce (w tym koncert na Zamku w Szczecinie). Na  Zamku koncertować będą już po raz kolejny. Klimat tego miejsca i poziom Wiosennych Koncertów Gitarowych spowodowały, że artyści wpisali Szczecin na listę miejsc swojej jubileuszowej, światowej trasy.  W jej ramach wystąpią nie tylko w Europie, ale także w krajach Azji i Ameryki Północnej.

W drugim dniu Wiosennych Koncertów Gitarowych – w niedzielę 31 marca – w szczecińskim Zamku usłyszymy Ach Duo, czyli harfistkę Noemi Hańczyk i gitarzystę  Aleksandra Pankowskiego vel Jankowskiego. Nietypowe zestawienie instrumentów i mało znany oryginalny repertuar stanowi o unikatowości duetu, który jest jedynym takim aktywnie działającym polskim zespołem.

W przyszły weekend w programie wydarzenia są koncerty Duetu Pałac/Cardozo oraz Marcina Dylli.

Na wszystkie koncerty bilety wyprzedane.