Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

02.04.2019

Święto książek w Filharmonii

Święto książek w Filharmonii
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Autorka książek i piosenek dla dzieci - Dorota Gellner - oraz wielka miłośniczka i kolekcjonerka literatury - Wioleta Słoka - zapraszają na muzyczno-literackie spotkanie.

Już 23 kwietnia w Filharmonii w Szczecinie będą wraz z najmłodszymi świętować Światowy Dzień Książki.

Spotkanie z Dorotą Gellner i Wioletą Słoką

- Podczas spotkania dowiemy się, co inspiruje Dorotę Gellner i jak powstał wydany przed Filharmonię bestseller „W Filharmonii koncert będzie”, dlaczego Wioleta Słoka kolekcjonuje książki i gdzie przechowuje swoją kolekcję - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. - Powiemy także o swoistym savoir-vivre czytania, a także o tym, jaki wpływ na czytanie ma muzyka.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Filharmonii nie może zabraknąć muzyki. Literackie wątki poruszane przez specjalistki w tej dziedzinie przeplatać się będą z bajeczną muzyką graną przez zespół kameralny Karłowicz Quartet.

Wystawa kolekcji książek

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa książek, których właścicielka idąc za dewizą "Całkiem inaczej bowiem się czyta, kiedy się książkę samemu posiada”, zebrała ich ponad 3 tysiące. Zobaczyć będzie można książki dla dzieci i młodzieży, nie tylko te napisane przez Dorotę Gellner, ale również takie, w których znaleźć możemy muzykę i które zachwycą nie tylko treścią, ale i formą.

- Za durami i mollami w Filharmonii w Szczecinie i młodsi i starsi wielbiciele książek znajdą coś dla siebie - Katarzyna Plater-Zyberk. - Bądźcie z nami we wtorek 23 kwietnia o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Źródło: szczecin.eu