Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

03.04.2019

Tydzień Ziemi na US

Tydzień Ziemi na US
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wydział Nauk o Ziemi i Samorząd Studencki Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają, między 7 a 12 kwietnia 2019 r., do udziału w cyklu wydarzeń pod nazwą „Tydzień Ziemi”, które zostały zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia w 192 państwach.

Organizatorzy po raz jedenasty chcą pokazać jak szanować środowisko i wykorzystywać odnawialne źródła energii, redukując jednocześnie do niezbędnego minimum problem emisji smogu i innych zanieczyszczeń.

Program Tygodnia Ziemi 2019:

7 kwietnia - „Kwiat za Grat” – akcja powstała dzięki współpracy organizatorów z firmami Enea Operator i Remondis. Inicjatywa ma zachęcić mieszkańców Szczecina do pozbycia się drobnych, jak i dużych elektrośmieci. Wymiana gratów na sadzonki kwiatów odbędzie się w godzinach 9:00 – 14:00, na parkingu przy Pomniku Czynu Polaków. Organizatorzy przygotowali dodatkową niespodziankę dla najmłodszych uczestników akcji.

9 kwietnia - „Dzień Geografa” - wydarzenie zamknięte, dedykowane uczniom szkół podstawowych i średnich. Pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi przygotują dla nich atrakcyjne zajęcia w salach wykładowych i laboratoriach, a także w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem tydzienziemi.wnoz@gmail.com lub pod numerem telefonu 666 256 095.

10-12 kwietnia - „Wieczory z Podróżnikami” – spotkania z wędrowcami, którzy z wielką pasją są gotowi dzielić się swoimi niezwykłymi przygodami. W tym roku będzie można posłuchać m. in. o podróży Tomka Bukowskiego „Jachtem na Antarktydę”, z Markiem Miłoszewskim odwiedzić „Wiosenną Portugalię, a z Wiktorią Kowalczyk i Wojtkiem Weinarem przejechać „autostopem przez Azję”. 

Zapowiada się prawdziwa podróż dookoła świata. „Wieczory z podróżnikami” rozpoczynają się o godz. 17:00, na Wydziale Nauk o Ziemi US, ul. Mickiewicza 16A, sala 30A. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

11 kwietnia – Wykład otarty pt.: „Wędrówki po śladach izotopowych gazów cieplarnianych i topnienie lotnych związków organicznych” wygłoszą Jarosław Grodowski i Jan Woźniak z Intertech Poland. Spotkanie skierowane jest do pracowników jednostek naukowo-badawczych, przedsiębiorstw prywatnych, jak i do wszystkich osób, zaineresowanych tematem. 

Wykład rozpocznie się o 11:30 na Wydziale Nauk o Ziemi US, ul. Mickiewicza 16A, sala 30A. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/tydzien.ziemi

Źródło: szczecin.eu