Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

08.04.2019

Koniec z kolejkami: bilety na kąpieliska kupimy przez Internet

Koniec z kolejkami: bilety na kąpieliska kupimy przez Internet
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Od nowego sezonu bilety wstępu na Arkonkę oraz na wszystkiego trzy kąpieliska będzie można kupić przez Internet. Trwają prace nad wdrożeniem systemu, który w upalne dni rozładuje kolejki do kas.

Bilety do kas kupimy poprzez aplikację Mobilna Karta Miejska Szczecin. Ta sama aplikacja obsługuję już zakup biletów wjazdu na Cmentarz Centralny czy biletów komunikacji miejskiej. W maju odbędą się ostatnie testy modułu, który znajdziemy na stronie głównej aplikacji.

Bilety na Arkonkę będzie można kupić od 1 czerwca, na wszystkie pozostałe kąpieliska od 15 czerwca. Bilet kupimy maksymalnie trzy dni wcześniej.

- W danym dniu, na każdy obiekt, określona będzie pula biletów, którą można nabyć przez aplikacje - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.- Ograniczenie wynika z faktu, że każde kąpielisko oraz Arkonka mają poziom maksymalnej frekwencji, co spowodowane jest względami bezpieczeństwa.

Pracownicy obsługujący kąpieliska wyposażeni zostaną w urządzenia do odczytywania zakupionych kodów QR. W przypadku Arkonki, na bilet online, będzie można dostać się dwoma przejściami: przy wejściu głównym oraz przy wejściu od parkingu. Osoby kontrolujące QR równolegle sprawdzały będą, czy osoba rzeczywiście uprawniona jest do ewentualnej zniżki. Mogą poprosić o okazanie dokumentów.

Bilety zakupione zarówno w kasie, jak i w aplikacji, będą jednorazowego użytku. Na urządzeniu sprawdzającym wyświetlał się będzie komunikat o wykorzystaniu możliwości wejścia.

Źródło: szczecin.eu