Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

12.04.2019

Teatralny Ty-Dzień Dziecka 2019

Teatralny Ty-Dzień Dziecka 2019
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Teatralny Ty-Dzień Dziecka to interaktywny festiwal kierowany zarówno do dzieci jak i dorosłych. W latach 2017 i 2018 zainteresowanie widzów było ogromne, stąd decyzja o kontynuowaniu tego projektu.

W tym roku kulminację projektu wyznaczają dwie daty: Dzień Matki – 26 maja i Dzień Dziecka – 1 czerwca.

Dwudziestego szóstego maja organizator zaprasza widzów m.in. na dwie premiery. Będzie to Kaczątko, spektakl dla najnajów luźno oparty na tekście Hansa Christiana Andersena Brzydkie kaczątko w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego (w sali prób) oraz Kołysanki Północy, nowatorska propozycja przygotowywana przez Martę Łągiewkę, z wykorzystaniem motywów piosenek naszych północnych sąsiadów (w sali kameralnej). 

Teatralny tydzień zamknie premiera Karmelka Marty Guśniowskiej (duża scena). A pomiędzy premierami Pleciugi – spektakle gościnne.

Została zachowana zasada, że teatralnymi partnerami projektu są zespoły z krajów północno-zachodnich, niejako sąsiadujących z naszym przygranicznym miastem, a jednocześnie są to kraje o ciekawych doświadczeniach w propozycjach teatralnych dla dzieci. 

Wzorem lat ubiegłych także tegoroczna edycja ma hasło wiodące. Tematem, który w tym roku podejmujemy, jest istotny problem cywilizacyjny – konieczność dbania o środowisko, w którym żyjemy, a bardziej konkretnie – świat zwierząt.

PROGRAM 

Projekt Teatralny Ty-Dzień Dziecka to wiele interaktywnych działań, wśród których znajdą się prezentacje przedstawień: trzy premiery Pleciugi i sześć spektakli zagranicznych, ponadto działania edukacyjno-animacyjne, w tym. m.in. warsztaty dla różnych grup wiekowych: najnajów, dzieci i ich rodziców – koncentrujące się na tematyce związanej ze zwierzętami, wystawy, spotkania, relacje filmowe, publikacje wydawnictw.

Źródło: szczecin.eu