Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

19.04.2019

Szczecin Jazz w skandynawskiej odsłonie - czas na Me.Ba!

Szczecin Jazz w skandynawskiej odsłonie - czas na Me.Ba!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Trzy znakomite wokalistki wystąpią podczas meetingu jazzowego Me.Ba: Cecilia Stalin (Szwecja), Johanna Elina Sulkunen (Finlandia) i Aga Czyż (Polska). Wydarzenie od lat towarzyszy odbywającym się w Szczecinie Dniom Skandynawskim. W tym roku patronuje mu Szczecin Jazz.

Meeting jazzowy Me.Ba początkowo dedykowany był współpracy szczecińsko-włoskiej, jednak z czasem program imprezy ewoluował w kierunku naszych północnych sąsiadów z basenu Morza Bałtyckiego. Ostatecznie ukształtował się jako wydarzenie towarzyszące dorocznym Dniom Skandynawskim.

Producentem Me.Ba jest Szczecińska Agencja Artystyczna. Bilety w sprzedaży na stronie www.bilety.fm

Program Me.Ba 2019:

Aga Czyż (Polska)
16.05 (czwartek), g. 20:00
Radio Szczecin
Bilety - 30 zł

Aga Czyż to wokalistka i songwriter z Poznania. Jej debiutancka płyta z 2018 r. nosi tytuł "A.". Album zawiera 9 utworów o samotności, związkach, odpuszczaniu, miłości do kogoś i do siebie samego. Portal jazzsoul.pl ogłosił ją Debiutem 2018 w kategorii polskiego jazzu, zaś w ramach konkursu "Będzie Głośno" organizowanego przez Polskie Radio CZWÓRKA, ZAiKS uhonorował nagrodą za najlepsze teksty. Aga Czyż uczestniczyła również w projekcie jazzowym Culture Revolution u boku Sylwestra Ostrowskiego i Keyona Harrolda.

https://bilety.fm/pl/muzyka/3666-bilety-na-koncert-meba-2019-aga-czyz-16-maja-2019-o-20-00-w-szczecinie.html

Cecilia Stalin (Szwecja)
17.05 (piątek), g. 20:00
Trafo
Bilety - 30 zł

Artystka urodzona w Szwecji, na stałe mieszka w Londynie. Jej muzyczna kariera eksplodowała dzięki współpracy z szwedzkim zespołem Koop, którego album „Waltz For Koop” stał się ścieżką dźwiękową do filmu Woody'ego Allena. Cecilia w swej bogatej karierze występowała m.in. z The Streets, Cinematic Orchestra i Bugz In The Attic. Wydała kila płyt, spośród których najbardziej chwalona jest „Step like a giant” - niezwykła mieszanka hip-hop, soul & nu jazz. Album jest celebracją twórczości amerykańskiego saksofonisty jazzowego Johna Coltrane'a.

https://bilety.fm/pl/muzyka/3667-bilety-na-koncert-meba-2019-cecilia-stalin-17-maja-2019-o-20-00-w-szczecinie.html

Johanna Elina Sulkunen (Finlandia)
19.05 (niedziela), g. 20:00
Radio Szczecin
Bilety - 30 zł

Johanna Elina Sulkunen to wielokrotnie nagradzana fińska wokalistka, kompozytorka i improwizatorka, która mieszka i tworzy w Kopenhadze. Niezwykły głos Johanny oraz oryginale brzmienie daje jej swobodę do płynnego przekraczania granic między różnymi gatunkami muzycznymi. W 2016 r. jej album „Belonging” otrzymał nominację do nagrody Danish Music Award w kategorii „Najlepszy jazzowy wokal”. Najnowszy płyta Johanny „Koan” to niesamowita podróż między smutkiem, melancholią a radością, a wszystko podane jest w filmowym klimacie ciemności i światła.

https://bilety.fm/pl/muzyka/3668-bilety-na-koncert-meba-2019-johanna-elina-sulkunen-19-maja-2019-o-20-00-w-szczecinie.html

Źródło: szczecin.eu