Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

23.04.2019

Szczecin Jazz w Afryce

Szczecin Jazz w Afryce
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ekipa Szczecin Jazz - Sylwek Ostrowski, Dorota Miśkiewicz i Jazzowa Brygada - jadą do Kenii zagrać na Safaricom International Jazz Festival w Nairobi w Kenii oraz poprowadzić warsztaty w "Ghetto Classics". A Nairobi oficjalnie dołączy do Jazz Sister Cities.

Jazz Brigade Sylwestra Ostrowskiego wystąpi 1 maja br. podczas Międzynarodowego Dnia Jazzu w Nairobi, organizowanego przez Safaricom International Jazz Festival.

Budowanie kulturowych mostów poprzez muzykę jazzową jest główną ideą obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu w 2019 roku w stolicy Kenii. Po raz pierwszy w historii kenijscy artyści będą dzielić scenę z Polakami – Sylwestrem Ostrowskim i Dorotą Miśkiewicz.

Na scenie Carnivore Grounds wystąpią gwiazdy afrykańskiego jazzu Paco Sery & Cheick Tidiane Seck, ale wisienką na torcie będzie prawdziwie międzynarodowe The Jazz Brigade.

- Safaricom International Jazz Festival od momentu powstania w lutym 2014 roku, stał się jednym z największych festiwali jazzowych w Afryce - mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - Wydarzenie powstało, aby wspierać program edukacyjny młodzieży z „Ghetto Classics”. Ma ono na celu poprawę życia kenijskich dzieci, poprzez wprowadzanie ich w świat jazzu i muzyki klasycznej. Koncerty na żywo oraz warsztaty z muzykami odbywają się tam przez cały rok.

W takcie swojej wizyty w Kenii również Sylwester Ostrowski i Dorota Mśkiewicz poprowadzą zajęcia muzyczne z młodzieżą z „Ghetto Classic”.

Film o "Ghetto Classic" Warto zobaczyć!
https://www.youtube.com/watch?v=nha7TK7Zbec&feature=share

The Jazz Brigade: 
Sylwester Ostrowski - saksofon tenorowy 
Miki Hayama – fortepian 
Essiet Okon Essiet – kontrabas 
Newman T. Baker – perkusja feat. Freddie Hendrix – trąbka 
Dorota Miśkiewicz - wokal

Podczas tegorocznego Dnia Jazzu w Narobi, oprócz występów lokalnych i zagranicznych artystów, dodatkową atrakcją będzie ceremonia oficjalnego przystąpienia Nairobi i Safaricom International Jazz Festival do sieci „Jazz Sister Cities” (Kansas City-Szczecin-Dnipro-Narobi), której pomysłodawczynią i prezesem jest Cheptoo Kositany-Buckner.

Międzynarodowe obchody Dnia Jazzu odbędą się w środę, 1 maja 2019 r., o godz. 12.00 w Carnivore Grounds w Nairobi. 

Safaricom International Jazz Festival jest sponsorowany i wspierany przez Safaricom

Źródło: szczecin.eu