Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

23.04.2019

Festiwal Szczecin Classic startuje w Technoparku

Festiwal Szczecin Classic startuje w Technoparku
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

„Con bravura” to skrzypcowo-fortepianowy recital w wykonaniu koncertmistrza Opery w Zurychu Bartłomieja Nizioła i utalentowanego pianisty Michała Francuza.

Koncert zainauguruje nowe wydarzenie na muzycznej mapie Szczecina – Festiwal Szczecin Classic. Artyści wystąpią 27 kwietnia w Technoparku Pomerania.

Szczecin Classic to nowy festiwal popularyzujący muzykę klasyczną wśród mieszkańców naszego miasta. W jego ramach wybitni muzycy światowego formatu zagrają siedem koncertów w różnych miejscach Szczecina, m.in. na Dziedzińcu Muzeum Narodowego, w kościele pw. Jana Ewangelisty czy w Trafostacji Sztuki. Będą się one odbywać w dniach 27 kwietnia – 4 maja.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się w Technoparku Pomerania. Zainauguruje go koncert „Con bravura”, podczas którego wystąpią dwaj wybitni muzycy pochodzący ze Szczecina. Na skrzypcach zagra Bartłomiej Nizioł – koncertmistrz Opery w Zurychu, laureat wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów, trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem.

Za fortepianem zasiądzie uznany pianista Michał Francuz współpracujący m.in. z Filharmonią Poznańską, Sinfonią Varsovia, Operą Bałtycką, Filharmonią w Szczecinie czy Orkiestrą Feelharmony. Program koncertu składać się będzie z sonat Ignacego Jana Paderewskiego, Zygmunta Stojewskiego i Władysława Żeleńskiego.

- Niedawno w ramach festiwalu Szczecin Jazz gościliśmy w Technoparku Jonę Ardyn, której koncert spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Tym razem zapraszamy mieszkańców Szczecina na recital poświęcony pamięci wybitnych polskich kompozytorów. Na kameralny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków, których talent ceniony jest na całym świecie - mówi Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.

Koncert inaugurujący Szczecin Classic odbędzie się 27 kwietnia (sobota) o godz. 19.30 w sali Castanea Technoparku Pomerania (budynek F2, ul. Cyfrowa 4). Bilety można nabyć pod linkiem: https://bilety.fm/pl/muzyka/3632-szczecin-classic-con-bravura-technopark.html 

Organizatorem Szczecin Classic jest Baltic Neopolis Orchestra, współorganizatorami festiwalu są Akademia Sztuki w Szczecinie i Szczecińska Agencja Artystyczna. Mecenasami wydarzenia są Miasto Szczecin i Technopark Pomerania.

Szczegółowe informacje dotyczące programu festiwalu i wydarzeń towarzyszących dostępne są na stronie www.szczecinclassic.pl.

Na zdjęciu: Bartłomiej Nizioł [fot. Hubert Grygielewicz]

Źródło: szczecin.eu