Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

25.04.2019

Audiowizualny spektakl z Weiss Video Orchestra

Audiowizualny spektakl z Weiss Video Orchestra
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Producent muzyczny, perkusista i eksperymentator. Złote dziecko polskiego techno, choć sam twierdzi, że „techno to za mało”. Szymon Weiss, bo o nim mowa, wraz z wyjątkową Weiss Video Orchestra zagra w ramach cyklu SoundLab już 18 maja o godz. 19:00!

Szymona Weissa można przedstawiać na wiele sposobów.

- To niepokorny producent muzyczny, perkusista i eksperymentator, złote dziecko polskiego techno, twórca zaangażowanej tanecznej elektroniki i muzyki filmowej - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. - Jedyny rodzimy muzyk w berlińskiej wytwórni Stil vor Talent. Równie bliskie mu jest akustyczne brzmienie bębnów, co dźwięki generowane w pełni elektronicznie. Twierdzi, że „techno to za mało”. Podejście to wdraża w przedsięwzięciach solowych oraz tych, do których zaprasza muzyków z różnych światów.

W ramach kolejnej odsłony Filharmonicznego Laboratorium Muzyki Elektronicznej SOUNDLAB Szymon Weiss wystąpi ze swoim projektem, w którym zespala własne produkcje z pogranicza techno i elektroniki z symfonicznym instrumentarium, nadając im zupełnie nowe konteksty oraz potęgę fuzji dźwięków. Weiss Video Orchestra to więcej niż koncert, to audiowizualny spektakl, pełnoprawna narracja, która zarówno zaprasza do tańca, jak i do swobodnego oddania się jej lirycznym partiom.

https://youtu.be/XWssyQeb0VE

Sama WVO to zespół szyty na miarę. Do podstawowego składu Szymon Weiss zaprasza muzyków orkiestrowych, artystów klubowych i nie tylko. Otwarty i płynny charakter tego przedsięwzięcia nadaje mu absolutnie niepowtarzalny charakter. W szczecińskiej Filharmonii połączy siły z dwunastoosobową reprezentacją muzyków Orkiestry Filharmonii w Szczecinie.

https://youtu.be/E7QcSd1BBd0

Ale to nie wszystko. LAB 8 – El multi będzie naprawdę obfitą ucztą, także dla oczu. Weiss Video Orchestra bowiem to również towarzyszące muzykom wizualizacje autorstwa Macieja Szupicy. Ten artysta znany z działań solowych i kolaboracji (m.in. z Natalią Przybysz czy Pink Freud) szykuje dla nas coś wyjątkowego. Całość poprowadzi Tomasz Citak.

Zapraszamy na majową odsłonę cyklu SOUNDLAB – będzie gorąco!

Koncert Weiss Video Orchestra – Lab 8: El-multi już 18 maja o godz. 19:00. Bilety w cenie 30/40 zł dostępne w kasie Filharmonii oraz na www.filharmonia.szczecin.pl.

Źródło: szczecin.eu