Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

06.05.2019

Pomorze Zachodnie promuje się na sportowo

Pomorze Zachodnie promuje się na sportowo
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Prawie pół mln zł przeznaczy w 2019 roku Marszałek Województwa na sportową promocję Pomorza Zachodniego. Trafią one do tych klubów z regionu, które występują w grach zespołowych w najwyższych ligach bądź propagują żeglarstwo. Wsparcie otrzyma w sumie 12 podmiotów.

Była to już siódma edycja konkursu. Obejmował on siedem kategorii, od działań dla klubów posiadających drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej, futsalu, piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki, futbolu amerykańskiego, aż po sporty wodne i organizację żeglarskich wydarzeń o randze Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski rozgrywanych w Zachodniopomorskiem. Postępowanie ogłoszono 14 lutego, a wnioski można było składać do 18 marca br.
 
- Szukamy skutecznej promocji regionu na wielu polach. Sport jest jednym z bardziej efektywnych sposobów. Zachodniopomorskie kluby sięgają po trofea, walczą o czołowe lokaty, a przede wszystkim rywalizacja z ich udziałem gwarantuje pozytywne emocje. Reprezentują zarówno swoje miasto, jak i Pomorze Zachodnie. Tę trwającą od kilku lat współpracę stale wzmacniamy, co przynosi korzyści dla każdej ze stron - podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
 
W zamian za przekazane środki kluby zaoferują różne przedsięwzięcia reklamujące województwo. Będzie to m.in. logo Pomorza Zachodniego na koszulkach, dresach, piłkach i torbach, ale także np. druk kalendarzy oznakowanych marką regionu oraz umieszczenie znaków na bandach led, w internecie, na plakatach, ulotkach czy broszurach. Całość działań to znakomity sposób promocji Pomorza Zachodniego podczas zawodów, transmisji telewizyjnych oraz sesji zdjęciowych, jak i budowanie prestiżu wynikającego z udziału w rywalizacji na najwyższym szczeblu.
 
W 2019 roku wsparcie w wysokości blisko pół mln zł przeznaczono dla 12 klubów.

Autor: rsocko

Źródło: wzp.pl