Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

06.05.2019

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Spotkania autorskie, wystawa memów, bookcrossing oraz dwie gry miejskie to nasze propozycje na tegoroczny Tydzień Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Imprezy w ramach akcji rozpoczynają się w Dniu Bibliotekarza (8 maja) i trwają przez tydzień. Hasło przewodnie oraz plakat promujący akcję są wybierane corocznie w drodze konkursu. Hasło tegorocznej, XVI już edycji, brzmi #biblioteka.

Poniżej znajdują się informacje o wydarzeniach w naszych filiach.

Wystawa memów „Z książką na wesoło”

Przez cały Tydzień Bibliotek filia nr 38 (ul. 26 Kwietnia 1) zaprasza do oglądania wystawy memów, które w żartobliwy sposób pokazują życie codzienne biblioteki.

Bookcrossing
9 maja (czwartek) po godz. 13.00 w okolicach filii nr 5 (ul. Mieszka I 105) wypatrujcie wolontariuszek Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora. Będą one wręczać przechodniom książki oraz materiały promujące bibliotekę. Wszystko oczywiście bezpłatnie!

Gry miejskie

W poszukiwaniu zaginionego szyfru [gra miejska na Prawobrzeżu]

Jakub, posłaniec księcia z dynastii Gryfitów, zagubił bardzo ważny szyfr, który miał przekazać księciu. Podejrzewa, że to kolejny mało zabawny żart nadwornego błazna księcia, Cyryla. Zbierz drużynę i pomóż Jakubowi w poszukiwaniach szyfru. Gra kończy się tam, gdzie błazen Cyryl czeka roześmiany na drużyny, które pomagają Jakubowi.

Jest  to  gra rodzinno-towarzyska, zapraszamy więc drużyny 2-6 osobowe, wśród których znajdzie się przynajmniej 1 osoba pełnoletnia. Startujemy 10 maja z dowolnej z poniższych filii:

Filia nr 3 dla dzieci (ul. Z. Nałkowskiej 15),
Filia nr 48 (ul. Rydla 93),
Filia nr 53 (ul. Seledynowa 50).
Zabawa trwa między 12.00 a 19.00 – czas rozpoczęcia jest dowolny.

Wymagana jest rejestracja mailowa do 9 maja do godz. 19.00 na adres: filia48@mbp.szczecin.pl .

Formularz zgłoszeniowy do pobrania pod tym linkiem:  tinyurl.com/zaginiony kod

Więcej informacji oraz regulamin znajdują się na stronie http://mbp.szczecin.pl/dokument,895.html.

Przygody R2D2 w Biblioktyce [gra miejska na Lewobrzeżu]

Na odważne grupy - gotowe stawić czoła złemu Lordowi Vaderowi - czekają zagadki, łamigłówki i zadania z różnych dziedzin. Nie zwlekaj, zbierz drużynę już dziś. Rebelia Cię potrzebuje!

Jest  to  gra rodzinno-towarzyska, zapraszamy więc drużyny 2-6 osobowe, wśród których znajdzie się przynajmniej 1 osoba pełnoletnia. Startujemy 11 maja z filii nr 38 (ul. 26 Kwietnia 1). Zabawa trwa między 10.00 a 17.00 – czas rozpoczęcia dowolny.

Wymagana jest rejestracja mailowa do 9 maja do godz. 12.00 na adres: promocja@mbp.szczecin.pl. Formularz zgłoszeniowy do pobrania pod tym linkiem: https://tinyurl.com/r2d2wbiblioktyce.

Więcej informacji oraz regulamin znajdują się na stronie: http://mbp.szczecin.pl/dokument,894.html.


Spotkania w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2)

Mirosław Wlekły – spotkanie autorskie tłumaczone na język migowy

13 maja (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z autorem książki „Tu byłem. Tony Halik” oraz „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”. Prowadzenie: Joanna Skonieczna. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy przez Katarzynę Jabłońską.

Rozmowy z dziećmi Holocaustu

14 maja (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Patrycją Dołowy i jej książką „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Patrycja Dołowy wydobywa – bo kopanie w takich wspomnieniach to ciężka praca – historie żydowskich matek, które by ratować swoje dzieci, stawały przed tragicznymi wyborami. Prowadzenie: Krzysztof Lichtblau.

Wernisaż wystawy „Bestie urojone”

15 maja (środa) o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Marty Florczak i Martyny Pilarczyk, absolwentek Liceum Plastycznego w Szczecinie. Temat wystawy to ukłon w stronę tego, co od wieków budzi w nas grozę - mitycznych potworów i kreatur najrozmaitszej maści. Autorki skupiają się tu na mniej lub bardziej krwiożerczych stworzeniach, pochodzących z trzech różnych wierzeń...

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Więcej informacji o bieżącej działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej znajduje się na stronie internetowej instytucji.

Źródło: szczecin.eu