Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.05.2019

15 lat Pomorza Zachodniego w UE. Piknik na Placu Solidarności

15 lat Pomorza Zachodniego w UE. Piknik na Placu Solidarności
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Świętujemy 15-lecie Polski i Pomorza Zachodniego w Unii Europejskiej! Pomorze Zachodnie zaprasza w sobotę, 11 maja, na piknik pełen atrakcji, który odbędzie się na Placu Solidarności w Szczecinie, czyli na Centrum Dialogu Przełomy. W programie wiele punktów, które ucieszą najmłodszych, gra miejska, a wieczorem show z laserami.

Szlaban, straż graniczna, humorystyczne rewizje, „paszporty” dla uczestników, pieczątki, a to wszystko w ramach inscenizacji przejścia granicznego. O godz. 15 ruszy na Placu Solidarności gra miejska, podczas której będzie można spotkać tajemniczych przybyszów z przeszłości. Na scenie koncertowej pojawią się lokalni artyści, laureaci plebiscytu Marzenia Utkane z Gwiazd, m.in. "The Jammps”, "Yallow" czy "Fishing Group". O godz. 22 odbędzie się pokaz laserowy na ekranie wodnym z elementami pirotechniki. Animatorzy zadbają o rozrywkę dla najmłodszych, którzy m.in. będą mogli oglądać pokazy Szalonego Profesora czy bawić się z maskotką Unijną „Syriusz”.
 
Program pikniku:

15:00 - Rozpoczęcie wydarzenia, start gry miejskiej. Informacje na jej temat poniżej.

15:00 – 21:30  - występy lokalnych zespołów, animatorzy dla dzieci, pokazy Szalonego Profesora, maskotka Unijna „Syriusz", inscenizacja przejścia granicznego

Ok. 19:30 - Finał Gry Miejskiej
22:00 Pokaz multimedialny /laserowo-pirotechniczny

Gra miejska

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej  „Tajemnice ZEGARa”!  Odkryj świat podróży w czasie,  zmierz się z serią zagadek i odnajdź wszystkie lokalizacje aby odwrócić anomalie i pomóc  przybyszom wrócić do swoich czasów.

Gra startuje o godz. 15.00. Zgłaszamy osobę lub całą drużynę w głównym punkcie gry na Placu Solidarności. Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 17.00.

Udział w grze jest bezpłatny. Przejście przez wszystkie stacje i rozwiązanie zagadek powinno zająć 2h i może być rozwiązywane w kolejności  losowej.
Każdy uczestnik po ukończeniu gry do godziny 19:00 może zgłosić się do głównego punktu gry po odbiór drobnych nagród. Ok. godz. 19:30 odbędzie się główne losowanie 10 nagród o większej wartości wśród najlepszych i najbardziej aktywnych graczy.

Źródło: wzp.pl