Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.05.2019

Piknik Skandynawski w Alei Kwiatowej

Piknik Skandynawski w Alei Kwiatowej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jak wyglądało życie Wikingów? Co wyróżnia flagi państw skandynawskich i z czego składają się najsłynniejsze szwedzkie potrawy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy podczas kolejnego Pikniku Skandynawskiego, który odbędzie się w dniach 18 – 19 maja w Alei Kwiatowej.

Piknik Skandynawski zakończy obchody Dni Skandynawskich w Szczecinie. Przez weekend za sprawą Alei Kwiatowej przeniesiemy się do Krajów Nordyckich. Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, które przybliżą szczecinianom kulturę krajów takich jak Szwecja, Norwegia czy Dania.

- Na miłośników skandynawskiej literatury czekać będzie specjalny Strefa Czytelniana, gdzie w przytulnym, skandynawskim wnętrzu bajki dzieciom będzie czytał duszek Ciepluszek; a rodzicie będą mogli zrelaksować się przy skandynawskich kryminałach - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - W trakcie Pikniku będzie można odwiedzić także stoisko studentów skandynawistyki i podszlifować nieco języki obce.

W sobotę do Szczecina przypłynie sama Pipi Pończoszanka, która zawładnie naszą sceną i opowie o swoich dalekomorskich przygodach.

- Specjalnie dla nas Pipi sprowadzi także Wikingów, z którymi dzieci będą mogły spotkać się podczas interaktywnej bajki - mówi Celina Wołosz. - Wspólnie z rudowłosą bohaterką najmłodsi stworzą flagi krajów skandynawskich oraz zatańczą zumbę, którą poprowadzi…renifer!

Niedziela zapowiada się bardzo kulinarnie.

Przez cały dzień będziemy gotować skandynawskie przysmaki. W menu: Rulla Med Sill - pszenne bułki ze śledziem; Kottbullar - tradycyjne szwedzkie klopsiki oraz Risgrynsgrot - skandynawski pudding z cynamonem i migdałami. 

Po pysznej strawie przyjdzie czas na prezentację uzbrojenia i strojów z wczesnego średniowiecza, opowieści o życiu średniowiecznych wojów oraz pokazy ich walk, oczywiście w pełnym uzbrojeniu. 

Tego dnia dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach klejenia koników szwedzkich i nauczą się zaplatania wikińskich warkoczyków.

Ponadto w Alei Kwiatowej zaprezentują się wystawcy ze skandynawskimi ofertami.

Piknik Skandynawski będzie trwał 18 i 19 maja w godzinach 11:00 – 17:00.