Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

09.05.2019

Uniwersytet Szczeciński świętuje!

Uniwersytet Szczeciński świętuje!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, serdecznie zaprasza na wydarzenia związane z obchodami Święta Uniwersytetu Szczecińskiego.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się od Koncertu Uniwersyteckiego w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W niedzielę, 12 maja, o godz. 19:00 zapraszamy na koncert zespołu Haydamaky & Stasiuk w projekcie „Mickiewicz-Stasuk-Haydamaky”.

Polski pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa wspólnie nagrali kompozycje inspirowane twórczością Adama Mickiewicza. Pomysł niby już znany – zinterpretować współcześnie wielkiego poetę – jednak w tym wypadku wyjątkowy. Po pierwsze Ukraińcy, po drugie nieśpiewający wcześniej Stasiuk, po trzecie mickiewiczowski trzynastozgłoskowiec, który aż prosił się o rapowanie. Podczas Koncertu Uniwersyteckiego będzie można usłyszeć nie tylko oryginalne utwory Mickiewicza, ale również ich ukraińskie tłumaczenia.

Następnym wydarzeniem w ramach Święta Uniwersytetu Szczecińskiego będzie, organizowane już po raz piąty, Dyktando Uniwersyteckie, które zaplanowano na sobotę, 18 maja. Otwarta formuła ortograficznych zmagań umożliwia zdobycie zaszczytnego tytułu Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii oraz cennych nagród finansowych. Uczestnicy konkursu również i w tym roku spodziewać się mogą tekstu związanego tematycznie ze Szczecinem i Pomorzem. O tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii mogą ubiegać się mieszkańcy wyłącznie województwa zachodniopomorskiego i studenci wszystkich szczecińskich uczelni. Do udziału w tegorocznym dyktandzie można zgłaszać się do 15 maja poprzez formularz zamieszczony na stronie wydarzenia www.swietous.usz.edu.pl/dyktando/.

W czerwcu natomiast zapraszamy na Koncert Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego. Szczegóły tego wydarzenia pojawią się niebawem.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. 

Pełen program obchodów oraz szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach znajdą Państwo na stronie internetowej: www.swieto.usz.edu.pl

Źródło: szczecin.eu